Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com
22-03-2013, 09:39 PM
[Resim: 30142604_resim90.jpg]

VİZYON
Her yönüyle üstün donanıma sahip ve referans noktası teşkil edebilecek değerleri barındıran meslek okullarından biri olmaktır.

MİSYON
Atatürk İlke ve İnkılâplarını esas alan Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda, geleceğimiz olan öğrencilerimize ortak bir kültür kazandırmak suretiyle; bilgili, çağdaş, toplumun temel değerlerine bağlı ve ülke ekonomisine katkı sunacak mesleki beceriyle donatılmış nitelikli bireyler yetiştirmektir.

TARİHÇE
Bünyesinde Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi bulunan okulumuz 1949/1950 öğretim yılında şimdiki Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulunun bulunduğu binanın 1.katında Erkek Sanat Orta okulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 1950/1951 öğretim yılında binanın tamamı okulumuza bırakılmış ve 1964 yılına kadar bu binada hizmet verilmiştir. O yıllarda Sinop’ta elektrik olmadığından elektrik ihtiyacını kendi jenaratöründen üretmiştir. Okulumuz adı 1958 yılında Erkek Sanat Enstitüsü, 1967 ‘de de kız öğrenci almağa başlaması nedeniyle de Sanat Enstitüsü olarak değişmiştir. 1964 yılında şimdiki binasına taşınmış olup, 1974 yılında Meslek Lisesi , 1975 yılında da Endüstri Meslek Lisesi adını almıştır.

1949/1950 öğretim yılında bu günkü adıyla Tesviye,Metal İşleri,Mobilya ve Dekorasyon bölümleri mevcut iken, 1979 yılında Yapı Bölümü, 1990 yılında da Elektrik Bölümü açılmıştır. 1986 Yılında Teknik Lise Makine Bölümü, 1992 yılında da Teknik Lise Elektrik bölümü eğitim öğretime başlamıştır. 1996 yılında Anadolu Teknik Lise Elektrik Bölümü, 1998 yılında Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar bölümü, 2004 yılında da Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde Motor bölümü açılmıştır.

İlimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılan Ordu Köyü Topçular Mevkii ndeki 176 öğrenci kapasiteli karma öğrenci pansiyonu 2000 yılında yapılan protokolle okulumuza devredilmiştir.

Sinop ADML
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Bu Konudaki Mesajlar
Sinop ADML Tanıtım - tarafından expertsailor - 22-03-2013, 09:39 PM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı