Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com
18-03-2013, 04:28 PM
#1
Çevrimdışı
TARİHÇE

Erkek Teknik Öğretim genel Müdürlüğü çıkışlı 26/09/2007 tarih ve 5549 sayılı onay uyarınca Van Denizcilik Anadolu Meslek lisesinin Denizcilik alanı ile birlikte yabancı dili İngilizce olmak üzere 2007/2008 Eğitim Öğretim yılından itibaren açılmış, Van Edremit ilçesinde Milli Eğitime ait olan arsa Denizcilik Lisesi için tahsis edilen yerde kendi binası yapılıncaya kadar Münci İnci Bilişim Anadolu Teknik Lisesi binasında okulumuza tahsis edilen 5 derslikle denizcilik alanının içinde balıkçı gemi kaptanlığı Bölümüyle eğitime başlamıştır.

Okulumuzda denizcilik alanında gündüzlü normal eğitim yapılmaktadır ve merkezi sınavla öğrenci almaktayız. Denizcilik alanında 94 Balıkçı Gemi kaptanlığı dalında ise 60 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmekteyiz.

Mezun olan öğrencilerimiz yüksek öğrenim yapmadan sektörde çalışmak isterlerse kurumumuzdan staj defteri alarak kendi bulacakları gemilerde açık deniz stajına çıkarlar. Stajları uygun bulunursa stajlarını tamamladıklarına dair yazı kurumumuzca verilir.Daha sonra yeterlilik sınavlarına girerek başarılı oldukları takdirde hayata atılmaktadırlar

VİZYON

Van Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi olarak; öğrencilerimizin yeteneğine ve bilgisine güvenen, ülkemizin ihtiyacı olan denizcilik alanında bilgi ve beceride rekabet gücüne sahip, gemi adamı yetiştirmek ve denizcilik eğitimi veren yüksek öğretime hazırlamaktır.


MİSYON

Van Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi; denizcilik eğitimi alanında alt yapısını tamamlamış, eğitim materyal ve kadrosu ile bu eğitimi en iyi şekilde veren, denizcilik sektörünün bölgedeki gelişimine öncü olan bir kurum olmak ister.

Van ADML
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı