Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com

Türkiye'den Yunanistan'a rest: Doğu Akdeniz’de destek ve izlemeye devam

04-12-2014, 12:54 AM
#1
Çevrimdışı
Türkiye ; Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin, Kıbrıs’ta yeniden görüşmelere başlanması için şart koştuğu “Sismik araştırma gemisi Barbaros Hayreddin Paşa’yı Doğu Akdeniz’den geri çekin” talebini ciddiye almadı.


[Resim: yunanistan_a_rest_h6613.jpg]

Genelkurmay Başkanlığı, Kıbrıs’ın güneyinde doğalgaz arama çalışmalarını sürdüren Barbaros gemisine, Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait TCG Gaziantep fırkateyninin koruma ve destek vermeyi sürdürdüğünü duyurdu.

Genelkurmay aynı şekilde Kıbrıs Rum Kesimi adına doğalgaz arama çalışmalarını yürüten Bahama bayraklı SAIPEM-10000 isimli platform gemisinin de TCG Bartın fırkateyni tarafından 9 kilometre öteden izlendiğini bildirdi.

Geçen hafta Ankara’ya gelen Yunanistan Dışişleri Bakanı Evangelos Venizelos, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Kıbrıs’ta yeniden masaya oturulması için Barbaros gemisi ile ona eşlik eden savaş gemilerinin geri çekilmesini istemişti. Çavuşoğlu da Yunan meslektaşına, “Eğen Rum Kesimi doğalgaz arama faaliyetlerini durdurursa, Barbaros’u geri çekeriz” diye yanıt vermişti.
ka0s17

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı