Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com

Sirkeci-Harem seferini yapan arabalı vapur ile Tanais Dream adlı kargo gemisi çatıştı

18-12-2014, 10:45 PM
#1
Çevrimdışı
'Sultanahmet' adlı arabalı vapur, İstanbul Boğazı'ndan transit geçiş yapan Belize bayrakl kargo gemisi Tanais Dream yük gemisiyle çatıştı. İşte kaza anı...

Sirkeci-Harem arasında sefer yapan Sultanahmet isimli arabalı vapur, boğazdan geçen transit geçen Belize bayraklı 9283899 IMO numaralı kargo gemisi Tanais Dream ile çatıştı. Kazada can ve mal kaybı yaşanmazken vapur, Sirkeci İskelesi’ne bağlandı.
Kaptanların son anda dümen kırması ve hız düşürmesi faciayı önledi. Yaklaşık yüz yolcunun bulunduğu vapurda oluşan hasar, tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi. Kazada bir yolcu hafif şekilde yaralandı.
Kaza, İstanbul Boğazı'nda saat 19.30 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, Harem-Sirkeci seferini yapan İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.'ye ait 'Sultanahmet' adlı arabalı vapur, Sirkeci'ye doğru yol aldığı esnada İstanbul Boğazı'ndan transit geçiş yapmakta olan yük gemisiyle çarpıştı.
Kaptanların son anda hız düşürmesi ve dümen kırmasıyla çarpışmanın şiddeti daha düşük oldu. Kaza sırasında vapurda yaklaşık 100 yolcunun olduğu, yolcuların büyük bölümünün ise araçlarında bulunduğu öğrenildi. Kaza sebebiyle yolcu ve vapur personelinin büyük panik yaşadığı bilgisine ulaşıldı. Çarpışma sebebiyle 2 yolcunun hafif şekilde yaralandığı belirtildi.
İşte İstanbul Boğazı'nda kargo gemisiyle çatışan Sultanahmet isimli arabalı vapurun fotoğrafı! İşte kaza anı...

[Resim: arabalivapurido2.jpg]
Üyelik terfileri hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!
aytemiz89

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı