Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Mersin Körfezi açıklarında can pazarı yaşanıyor

28-12-2014, 01:35 PM
#1
Çevrimdışı
İçinde 132 kişinin bulunduğu YİĞİT KAPTAN-2 isimli balıkçı gemisi, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait TCSG UMUT tarafından kurtarıldı. YİĞİT KAPTAN-2 isimli gemi ise yedekli olarak çekiliyor.

Mersin Körfezi açıklarında can pazarı yaşanıyor. İçinde 132 kaçak göçmenin bulunduğu YİĞİT KAPTAN-2 isimli 15 metre boyundaki balıkçı teknesi, Mersin Körfezi 25 mil açıklarında batma tehlikesi geçirdi.
Bölgeye intikal eden Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait TCSG UMUT isimli arama-kurtarma gemisi, kazazede teknedeki Suriye ve Kuzey Afrika kökenli göçmenleri kurtardı. Kazazede YİĞİT KAPTAN-2 isimli tekne ise yedekli olarak Mersin Limanı'na doğru çekildiği öğrenildi.
EMRAH BABA VE VİVA İSİMLİ TEKNELER BATTI
Diğer taraftan Deniz Haber Ajansı'nın bölgeden aldığı bilgiye göre, Mersin Körfezi 30 mil açıklarında EMRAH BABA ve VIVA isimli iki teknenin batma tehlikesi nedeniyle acil yardım çağrısında bulunduğu kaydedldi. Bölgeye intikal eden Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait botların verdiği ilk bilgiye göre, deniz yüzeyinde boş can simitleri ve tahta parçaları olduğu ve "teknelerin batmış olabileceğini" rapor ettiği belirtildi.
Denizden ve havadan arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.
Üyelik terfileri hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!
aytemiz89

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı