Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Mersin DTO ADML Tanıtım

20-03-2013, 02:05 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: mersindeki-egitim-calismalari-mersin-01.jpg]

TARİHÇE

Türkiye’nin en önemli ve en büyük limanlarından biri olan Mersin liman kentinde eski adıyla Mersin Merkez Endüstri Meslek Lisesi’nin bünyesinde 1988 yılında açılan Gemi Makineleri Bölümü denizcilik mesleğiyle ilgili eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yürürlükte bulunan ulusal ve uluslararası denizcilik mevzuatı esaslarına göre gerçekleştirilmesi zorunluluğu sebebiyle 1995–1996 öğretim yılından itibaren Anadolu Meslek Lisesi statüsüne kavuşmuştur. 2007–2008 öğretim yılında 15–04–2008 tarih 1905 sayılı E.T.Ö.G.M onayı ile okulumuzun adı Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.

2009–2010 eğitim öğretim yılı başında da Mersin Deniz Ticaret Odası tarafından yaptırılan yeni binasına taşınmış ve Mersin Deniz Ticaret Odası Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi adıyla eğitime devam etmektedir.

Halen okulumuz bünyesinde toplam 12 öğretmen, 1 memur, 2 hizmetli, 127 öğrenci bulunmaktadır.

Mersin Deniz Ticaret Odası Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Makine Zabitliği Dalı ortaöğretim düzeyinde toplam 4 yıl eğitim vermektedir. Öğrencilerimiz mezuniyet sonrasında gemide 6 ay açık deniz stajı yaptıktan sonra Denizcilik Müsteşarlığı tarafından düzenlenen sınavlar sonunda Sınırlı Makina Zabiti yeterlilik belgesi alarak denizcilik sektöründe çalışabilmektedirler.
Makine Zabitliği Dalı ve bu yıl faaliyete başlayan Gemi Yönetimi Dalında da zabitanlık seviyesinde eğitim verilmesi hedeflenmektedir.
Okulumuz mezunları kendi branşını tercih ettiği takdirde, Ön Lisans seviyesinde eğitim veren Meslek Yüksek Okullarına ve istediği bir lisans programına ÖSYM tarafından yapılan sınavla yerleşebilmektedirler.

Mersin DTO ADML
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı