Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

M/V GOKBEL isimli Türk bayraklı kuruyük gemisi Ravenna açıklarında battı

28-12-2014, 12:51 PM
#1
Çevrimdışı
İtalya'nın kuzeydoğusundaki Ravenna limanı açıklarında Türk bandıralı bir yük gemisi, başka bir gemiyle çarpışarak battı.

İtalyan kaynaklardan alınan bilgilere göre bu sabah yerel saatle 09.30 civarında, "Gökbel" isimli Türk bayraklı yük gemisi, Ravenna limanı girişine yaklaşık 1 deniz mili kala Belize bandıralı başka bir yük gemisiyle çarpıştı.
Olayın, gemilerden biri limandan çıkıp diğeri limana girmeye çalışırken meydana geldiği belirtildi. Çarpışmanın, sis nedeniyle görüş şartlarının kısıtlı olmasından kaynaklanmış olabileceği bildiriliyor.
Türk gemisinde bulunan 11 kişilik mürettebattan 8'inin kurtarıldığı, 3 gemi personelinin arama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi. İtalya Başbakanı Matteo Renzi de Twitter hesabından yazdığı mesajda, olayla ilgili düzenli olarak bilgilendirme yapılacağını söyledi. Ravenna Belediye Başkanı Fabrizio Matteucci ise olayın çevresel bir risk yaratmadığını açıkladı. Matteucci, çarpışan gemilerin çevreye zararlı malzeme taşımadığını ve yakıt sızıntısı olduğuna dair belirti de bulunmadığını belirtti.
M/V GOKBEL'İN ÖZELLİKLERİ
Name:    Gokbel
IMO:     9605712
Flag:    Turkey
MMSI:    271042598
Callsign:    TCZY4    
Vessel type:    General Cargo
Gross tonnage:    2,126 tons
Summer DWT:    3,335 tons
Length:    87 m
Beam:    13 m
Draught:    5.8 m
Home port:    Istanbul
Class society:    Registro Italiano Navale
Build year:    2008
Builder (*):    Aydogan Dockyard - Turkey
Owner:    Cetinkaya Denizcilik -  Istanbul, Turkey
Manager:    Cetinkaya Denizcilik - Istanbul, Turkey
Üyelik terfileri hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!
aytemiz89

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı