Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Loran omega Soruları

1108
1682
0
03-12-2014, 08:52 PM
#1
Çevrimdışı
1.     Gemideki Loran-C alıcı aygıtının sinyalin hangi istasyondan geldiğini anlayabilmesi ile ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

 
A)      Bütün istasyonlar birbirlerinden küçük miktarda farklı frekanslarda yayım yapar.
B)      Bütün İstasyonlar farklı sayıda palslardan oluşan gruplar yayımlar.
C)      Her istasyonun gönderdiği palsın süresi diğerlerinden farklı yapılır.
D)     Her yardımcı istasyon ana istasyonun gönderdiği palsı aldığında kendine ait belli bir süre bekledikden sonra kendi palsını gönderir.
E)      Her istasyon gönderdiği palsların içinde kendine ait özel kodlar gönderir.
 
2.     Loran Haritalarındaki Hiperbolik Mevki Hatları üzerinde bulunan 9960-X-27550 tanıtma ifadesi ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
 
A)      Grup tekrarlama oranı 99600 msn. olan bu takımdaki X yardımcı istasyonu ile ana istasyon arasındaki zaman farkı 27550 msn. dir.
B)      Grup tekrarlama oranı 27550 msn. olan bu takımdaki X yardımcı istasyonu ile ana istasyon arasındaki zaman farkı 99600 msn. dir.
C)      9600 nolu istasyon ile X istasyonu arasındaki mesafe 27550 yardadır.
D)     Grup tekrarlama oranı 99600 msn. olan bu takımdaki X ana istasyonu ile yardımcı istasyon arasındaki zaman farkı 27550 msn. dir.
E)      Grup tekrarlama oranı 27550 msn. olan bu takımdaki X ana istasyonu ile yardımcı istasyon arasındaki zaman farkı 99600 msn. dir.
 
 
Üyelik terfileri hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!
aytemiz89

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı