Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

Fettah Temince ADML Tanıtım

21-03-2013, 01:23 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: k_07120225_dscn1725_001.jpg]

VİZYON
FETTAH TAMİNCE DENİZCİLİK ANADOLU MESLEK LİSESİ OLARAK BİLGİ ÇAĞININ GEREKTİRDİĞİ BİLGİ, BECERİ, DEĞER VE TEKNOLOJİNİN ETKİN KULLANIMINI SAĞLAYARAK TÜRK MİLLİ EĞİTİMİ’ NİN GENEL VE ÖZEL AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA; DÜNYA DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDEKİ REKABET GÜCÜMÜZÜN ARTMASINDA ÜLKEMİZDE VE DÜNYA DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE YETİŞMİŞ, BİLGİ VE BECERİYE SAHİP KALİTELİ DENİZCİ YETİŞTİREN LİDER BİR KURUM OLMAK IMO STANDARTLARINDA TÜRK DENİZCİLİK EĞİTİMİNDE VAZGEÇİLMEZ BİR MİHENK TAŞI GÖREVİ ÜSTLENECEK BİLİM MERKEZİ OLMAK. * IMO (INTERNATIONAL MARİTİME ORGANIZATION

MİSYON
BİREYLERİN TÜM YÖNLERİNİN GELİŞİMİNİ ESAS ALAN DOĞRULTUDA, GELİŞTİRİLMESİ İLE BİRLİKTE ÜLKEMİZİN İHTİYACI OLAN, AHLAKLI, VASIFLI, YETİŞMİŞ, REKABET EDEBİLİR NİTELİKTE KİŞİLER YETİŞTİRMEKTİR

BAŞARILAR
2013 Yılı; Masa Tenisi İl Üçüncülüğü, Basketbol İl Üçüncülüğü, Karaman´da yapılan Bölgesel müsabakalarda grup Üçüncülüğü

TARİHÇE
İlk öğrencilerini 1993–1994 öğretim yılında güverte avlama bölümü olarak merkez endüstri meslek lisesinde eğitimine başlamıştır 2003–2004 yılında gemi makineleri bölümü eğitim öğretime başlamıştır. Açıldığı ilk günden itibaren denizcilik sektörüne çeşitli elemanlar yetiştiren okulumuz daha sonra Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi hayırsever işadamı Fettah Tamince’nin şu an bulunduğumuz binayı yaptırıp milli eğitime bağışlaması sonucu 2010 tarihli bakanlık onayı ile açılmıştır.
Okula binayı yaptırıp milli eğitime bağışlayan işadamının isminin verilmesine karar verilmiş ve okul ismi Fettah Tamince Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.
Denizcilik mesleğiyle ilgili eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürürlükte bulunan ulusal ve uluslar arası denizcilik mevzuatı esaslarına göre gerçekleştirilmesi zorunluluğu sebebi ile kurulduğu günden itibaren okulumuzda eğitimin ilk yılı hazırlık olmak üzere toplam dört yıllık Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi eğitimini 2005–2006 öğretim yılında ortaöğretimin 4 yıla çıkarılması ile değiştirmiştir.
Kurulduğu yıldan itibaren yatılılığın kaldırıldığı okulumuza; ilköğretim sonu yapılan “ortaöğretim kurumları seçme sınavı” sonucunda okulumuzu kazanan adaylar arasında yapılan mülakat ve beden yeterliliği sınavıyla “gündüzlü/karma” öğrenci alınmaktadır.
2001–2002 öğretim yılından itibaren kız öğrencilerin de alınmaya başlandığı okulumuz, ülkemizdeki ilklerde köprü üstü simülatörüne ( gemi benzetimine/sanal gemiye) kavuşmuştur.
2008–2009 öğretim yılında da bakanlığımız bütçesinden makine dairesi simülatörü kurulmuş ve eğitim öğretimde kullanılmaya başlanmıştır.
2010-2011 öğretim yılında gemi yapımı alanı, ahşap tekne yapım ve onarımı dalı açılmıştır.
2012–2013 öğretim yılında da bakanlığımız bütçesinden sıvı yük elleçleme simülatörü kurulmuş ve eğitim öğretimde kullanılmaya başlanmıştır.
Okulumuz tüm dünya denizciliğine kaliteli gemi adamı yetiştirmeye devam etmektedir.

Fettah Temince ADML
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı