Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Çınarlı DML Tanıtım

20-03-2013, 01:48 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: %25C3%2587%25C4%25B1narl%25C4%25B1%2BTek...k%2BLisesi]

Okulumuzun Tarihçesi

İzmir Çınarlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Türkiye´nin önde gelen ve büyük Meslek okullarından biridir. Okul 1958-1959 öğretim yılında İzmir şehrinin ilk meslek lisesi olan Mithat Paşa Sanat Enstitüsü´ne bağlı olarak Güzelyalı Pratik Kız Sanat Okulu´nun bulunduğu binada sadece Elektrik ve Radyo Bölümleri olarak açılmıştır.

Sonrasında, 1961-1962 öğretim yılında İzmir Elektrik Radyo Sanat Enstitüsü adıyla ayrı bir müdürlük olarak kurulmuştur. Bu binada 1966 yılına kadar öğretime devam eden okul, daha sonra Çınarlı semtinde alınan araziye taşınmıştır. Okulun ilk bölümleri aşağıda sıralandığı gibidir ve bu bölümler eğitime 26 Eylül 1966 yılında başlamıştır:

Elektrik-Elektronik Sanat Enstitüsü

Mithatpaşa Sanat Enstitüsü Yapı Bölümü

Tesviye ve Ağaç İşleri Bölümü

Okulun yerleşkesinin alanı 41.621m2´dir. Adını, kurulduğu İzmir Konak İlçesi Çınarlı semtinden alan okulun Çınarlı Erkek Sanat Enstitüsü olan adı 1974-1975 öğretim yılında eklenen yeni bölümler ile birlikte İzmir Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi olmuştur. Daha sonra 1968-1969 öğretim yılında, Teknik Lise´nin de eklenmesi ile okulun adı İzmir Çınarlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değişmiştir. 1983 yılında Elektronik Bölümünün; bir yıl İngilizce hazırlık sınıfı eklenerek Anadolu Lisesi şekli kazanmasıyla okulun adı, İzmir Çınarlı Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değişmiştir. Daha sonra bünyesine Denizcilik Meslek Lisesi eklenerek İzmir Çınarlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Meslek Lisesi adını almıştır.

VİZYON
Bireyleri; mutlu, özgüvenli, donanımı güçlü, mezunları; iş hayatında tercih edilen, teknolojik yeniliklere imza atabilen, bilim ve kültürle donatılmış, sanayide ara eleman denilince akla gelen ilk okul olmak.

MİSYON
Atatürk ilkelerine bağlı, milli değerlerini benimseyen ve koruyan, kendini ifade edebilen, günün teknolojilerini kullanan, araştırmacı, üretken, sanayide tercih edilen öğrencileri yetiştirmektir.

Çınarlı DML
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı