Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

Çekilme 5 ayrı koldan

27-04-2013, 06:53 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: 19988071.jpg]

PKK’nın çekilme açıklamasının ardından, Türkiye’deki örgüt yöneticileri de harekete geçti.

Kandil’den, örgütün Türkiye sınırları içindeki Botan (Siirt, Şırnak ve Mardin), Dersim (Tunceli, Sivas, Erzincan ve Karadeniz Bölgesi), Orta Saha (Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Muş, Elazığ, Bitlis), Zağros (Ağrı, Van ve Hakkari) bölge sorumlularına geri çekilmeyle ilgili talimatlar verildi. PKK’lıların karakollardan ve korucuların bulunduğu köylerden uzak durulması, görüntü verecek herhangi bir girişimde bulunmamaları istendi. PKK’lılar sınıra yakın alanlarda toplanmaya başladı. Sığınaklardaki ağır silahlar ile yüzlerce kiloluk patlayıcılar ise kılavuzlar eşliğinde önce sınır bölgesine, oradan da katırlarla Irak’taki kamplara aktarılacak. PKK’lılar 5 ayrı koldan Kandil’e ulaşacaklar. Siirt, Şırnak ve Mardin’deki silahlı gruplar Cudi dağı üzerinden Uludere-Irak sınırından Haftanin ve Sınaht bölgesine ulaşacak. Tunceli, Sivas, Erzincan ve Karadeniz Bölges’ndekiler ise İran sınırını takip ederek Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi civarındaki Zağros dağlarından Kandil’e inecekler. Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Muş, Elazığ ve Bitlis grubu ise Batman üzerinden Dargeçit’e gelecekler. Buradan Cudi dağı üzerinden sınırı geçecekler. Hakkâri, Van ve Ağrı bölgesinde bulunan PKK’lı grup Çukurca yolunu kullanarak Zap kampına geçecek. Amanoslarda bulunanlar ise en yakın yol olarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi yakınlarında PYD kontrolü altında bulunan Suriye topraklarını kullanarak Kamışlı’dan Irak Kürt bölgesine geçebilecek. Az sayıdaki bu grubun Suriye’den sonra karayoluyla Kandil’e ulaşabileceği ileri sürülüyor.

Faruk BALIKÇI /ERBİL - Ramazan YAVUZ / DHA (Hürriyet)
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı