Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Boğaz’dan bu kez dev boru geçti

20-03-2013, 11:27 AM
#1
Çevrimdışı
Çanakkale Boğazı'ndan bu kez dev gemi ya da petrol arama platformu değil, römorkörle çekilen 400 metre uzunluğunda doğalgaz borusu geçti.


Norveç’ten yüklenen dev petrol borusunu Ukrayna’nın Odesa Limanı’na götüren, Antigua bayraklı ’Salus’ isimli römorkörün Çanakkale Boğazından geçti. 'Salus’a Boğaz geçişi sırasında üç römorkör eşlik etti.

Norveç'ten 396 metre boyunda, 9 metre genişliğindeki petrol borusunu Ukrayna’nın Odesa Limanı’na çekerek götüren ‘Salus’ dün saat 07.50’de Ege Denizi’nden Çanakkale Boğazı’na girdi. O saatten itibaren de Boğaz trafiği çift yönlü olarak büyük gemilere kapatıldı. Sadece GESTAŞ ile özel sektöre ait mini feribotların seyrine izin verildi. Saat 10.00 sıralarında Çanakkale önlerine ulaşan römorköre, Kıyı Emniyeti Müdürlüğü’ne ait Kurtarma-1 ve Kurtarma-4 isimli römorkörler de eşlik etti.

Norveç’ten yüklenen dev petrol borusunu Ukrayna’nın Odesa Limanı’na götüren, Antigua bayraklı ‘Salu’ isimli römorkörün Çanakkale Boğazı geçişi sırasında, boğaz trafiği, çift yönlü olarak büyük gemilere kapatıldı.

Kaynak:Virahaber
Darksiders

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi
Reklam Alanı