Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Bahçeşehir ünv. MYO Tanıtım

15-03-2013, 05:24 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: ort_22_001.jpg]

Okulumuz, uzman öğretim kadrosu ile güncel bilgileri öğrencilerimizle paylaşırken, öğrencilerimize edindikleri bilgileri kullanabilme becerisi kazandırmak amacıyla uygulama alanı da sunmaktadır. Mezunlarımızın günümüz iş dünyasında hak ettikleri yeri almaları için yabancı dil eğitimine ve bilgi teknolojileri kullanımına ayrıca önem verilmektedir. Programlarımızda 1 yıl İngilizce hazırlık öğretimi bulunmakla birlikte bu öğretimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize mesleki eğitimleri süresince de her dönem İngilizce dersi okutulmaktadır. Öğrencilerimiz her türlü teknolojik donanım bulunan sınıflarda ve laboratuvarlarda öğrenim görmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nun amacı programları içerisinde öğrenim gören öğrencilerin iş yaşamına tam donanımlı hazırlanmasını sağlamaktır. Meslek Yüksekokulu Programları “Mesleki ve teknik eğitimle; İş piyasasının ihtiyaç ve beklentilerine uygun, kalifiye personel ihtiyacının giderilmesine yönelik stratejik iş gücünün yetiştirilmesi” hedefiyle yola çıkan, Türkiye’nin Mesleki Teknik Eğitim Stratejilerinin geliştirilmesinde öncü rol oynayan METGEM’in oluşturduğu politikaların,
ülkemizdeki öncelikli uygulama alanıdır. Bu uygulamaların başarılı sonuçları, iyi uygulama örnekleri olarak Türkiye’deki tüm kurumlar ile paylaşılmaktadır.

Hedeflemekte olduğu bu eğitim modelinin güncel ve gerçekçi verilere dayanması amacıyla sektör desteğinin temel şart olduğu bilincini taşıyan Meslek Yüksekokulumuzun her bir programı için, ayrı bir Sektör Danışma Kuruluoluşturulmuştur. Eğitim müfredatlarının sektör temsilcileri ile birlikte yazılmasıyla, eğitim dünyasının çıktısı - iş dünyasının girdisi olan öğrenciler, sektör temsilcileri ile birlikte yetiştirilmektedir.

Sanayi ve hizmet sektörlerinin önde gelen temsilcilerinin Meslek Yüksekokulumuzda açtığı “Markalı Dersler” sayesinde öğrencilerimiz sektördeki en son gelişmeleri takip edebilme şansına sahip olurken, sektör temsilcileri de, kendi beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik yetişen bu gençler arasından gelecekte birlikte çalışmayı düşündüğü personel adaylarını seçebilmektedir.

İş merkezlerinin tam ortasında bulunan ve en son teknoloji donatılmış, çağdaş tasarıma sahip kampüsümüzde görev yapan idari kadromuz ve akademisyenlerimiz, sadece Türkiye’de değil dünyada da, mesleklerin ilerlemesi, geliştirilmesi ve nitelikli iş gücünün uluslararasılaşması konularında , insanlığın hizmetine adanmış tek yürek olarak, çalışmalarına devam etmektedirler.

Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Programları

İktisadi ve İdari Programlar

İşletme Yönetimi
Bankacılık ve Sigortacılık
Dış Ticaret
Lojistik
Deniz ve Liman İşletmeciliği
Çocuk Gelişimi

Teknik Programlar

Bilgisayar Programcılığı
Mekatronik
Deniz Ulaştırma ve İşletme

Sağlık Bilimleri Programları

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik*

*2013-2014 Akademik yılında öğrenci alınacaktır

Açıldığı ilk sene Güverte Programı adıyla öğrenci alan Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı, denizcilik sektöründe ihtiyaç duyulan Güverte Zabiti yetiştirilmesi amacıyla kurulmuştur.

Ögrencilerin mesleki gelişimleri hedef alınarak ;gerek mezuniyet sonrası Dikey Geçiş sınavı sonrasında karşılaşabileceği ingilizce sınavına hazırlık sağlamak ve de gerekse uluslararası etkileşimlerin büyük çapta yer aldığı denizcilik mesleğinde kariyer gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla önce 1 yıl ingilizce hazırlık eğitimini verilmekte ve takip eden 2 yıl IMO (International Maritime Organisation – Uluslarararı Denizcilik Örgütü) standartlarında, Gemi Adamları Yönetmeliği ‘de yer alan A-II/1 müfredat programları uygulanmaktadır.

Deniz Ulaştırma ve İşletme (Güverte) Programından mezun olmak için bir ay staj (okul stajı) yapmak zorunludur. Bu staj okulun belirlediği yerlerde yapılır. Mezun olan öğrencilere "Önlisans" diploması verilir.

Öğrencilerimiz, gördükleri eğitime karşılık liman başkanlıklarına başvurarak , yönergede belirtilen süreler içinde ; “Denizde Kişisel Can Kurtarma Teknikleri” “Temel İlkyardım”, “Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele”, “İleri Yangınla Mücadele”, “Can Kurtarma Araçlarını Kullanma Yeterliliği”, “Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk” ile “ Vardiya Tutma “, Radar Gözlem ve plotlama eğitimi ,otomatik radar plotlama aygıtları (ARPA) kullanma sertifikalarını alırlar. Ayrıca GMDSS Genel Telsiz Operatörü (GOC) ve GMDSS tahditli telsiz operatörü (ROC) sınavlarına kursa katılmaksızın girme hakkı kazanırlar.

Ayrıca Öğrenciler 12 ay deniz stajını başarı ile tamamlamalarını takiben, T.C. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı Gemiadamları Sınav Merkezince düzenlenen "Vardiya Zabiti" sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. Sınavda başarılı olan öğrenciler “Vardiya Zabiti” yeterliliği ile çeşitli denizcilik şirketlerine ait gemilerde “Vardiya Zabiti” olarak görev alabileceklerdir. Mezunlar ayrıca limanlarda, acentelerde, denizcilik şirketlerinde, Denizcilik Müsteşarlığının ilgili birimlerinde istihdam edilebilmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı