Türk Denizcileri

Tam Versiyon: Partisi Affetmedi
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
[Resim: 20036085.jpg]

TBMM’nin internet sitesinden kaldırılan küfürlü tutanaklar bugün yeniden kondu. Bu kez sinkaflı küfürlerin yerine noktalar kondu. Başbakan Yardımcısı Arınç da tutanaklara da yansıyan AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın Kamer Genç'e ettiği küfürlerin AK Parti'ye de kendisine de yakışmadığıı söyledi ve ''Küfürbaz milletvekilinin kendisine de partisine de Meclis'e de hayrı yoktur'' dedi. AK Parti, Aslan'ı Disiplin Kurulu'na sevketti. Bugün toplanan Böcek Komisyonu'nda bu konuda kavga çıktı. CHP'li vekiller Komisyon Başkanı Zeyid Aslan'ın istifasını istedi. Ve Aslan, Komisyon'dan istifa etti.

TBMM Genel Kurulu'nda, geçtiğimiz hafta CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin arasında geçen diyaloglar salı günkü oturumda kavga çıkardı.

Kürsüye çıkan Kamer Genç'in üzerine yürüyen AK Partili Zeyid Aslan'ın "Öldürüm seni p.. kurusu..", "Senin ananı s..., o.. çocuğu" şeklinde küfür ettiği duyuldu.
Önceki gün yaşanan olayda sarf edilen bu sözler Meclis tutanaklarına yansıdı...

Kamer Genç de düzenlediği basın toplantısında tutanakları kamuoyu ile paylaştı.Ancak dün küfürlü ifadeleri içeren tutanakların Meclis sitesinden çıkarıldığı anlaşıldı.

CHP'Lİ İNCE'DEN TEPKİ

CHP Grup Başkanvekli Muharrem İnce, önceki gün TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan tartışmalara işaret ederek, “Sayın Başbakan, edep ve terbiye abidesi yardımcınızla birlikte, siz bu tutanakları, Salı günü grup toplantısında basının huzurunda, yüksek sesle okuyabilir misiniz? Burada suçlu olan, bu küfürleri eden Tokat milletvekilidir. Tokatlıların vicdanına sesleniyorum ama azmettiricisi Başbakan'dır. Suça azmettiren Başbakan'ın kendisidir” dedi.

İnce, dün beraberinde 13 milletvekiliyle birlikte TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile görüştü. İnce, 1 saat süren görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, önceki gün TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan olaylarla ilgili tepkilerini ilettiklerini anlattı.

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e yönelik sarf ettiği ve TBMM tutanaklarına yansıyan sözlerinin çerçevelenmiş halini gösteren İnce, Çiçek'e, “ibret vesikası” ve “demokrasi talebi” ilettiklerini söyledi. “İbret vesikası, Meclis'in tutanakları” diyen İnce, aynısını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da göndereceklerini söyledi.

TUTANAKLAR YENİDEN SİTEDE

Tartışmaların ardından tutanaklar bugün yeniden Meclis'in sitesine kondu. Bu kez sinkaflı küfürlerin olduğu bölümlerde nokta işaretleri var.