Türk Denizcileri

Tam Versiyon: Bluetooth GPS
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Bu özellik, herhangi bir Bluetooth (sanal) COM bağlantı noktasını yapılandırmanıza gerek kalmadan bir Bluetooth GPS ile doğrudan bağlantı kurmanıza olanak sağlar. Bu, konfigürasyonu daha kolay hale getirecek ve işlemi çok daha kararlı hale getirecektir. Bunun mümkün olması için MIcrosoft veya WidComm / BroadCom driverlarini destekleyen Bluetooth donanımından birini kullanmanız gerekir. (GpsGate, durum böyle olup olmadığını otomatik olarak algılar ve size bildirir.)

Sihirbazı kullanarak algılama
Bir Bluetooth GPS'i tespit etmenin en kolay yolu Kurulum Sihirbazı'nı kullanmaktır. Sihirbazı daha önce çalıştırdıysanız, Ayarlar iletişim kutusunu açarak tekrar yapabilirsiniz ve “Kurulum Sihirbazı…” seçeneğini tıklayın.

Manuel algılama
Tepsi ayarından Ayarlar iletişim kutusunu açın. Açılan menüden “Bluetooth GPS” seçeneğini seçin. “Aç” ı tıklayın.


[Resim: screenshot-17.png]

Bluetooth GPS'inizi seçmek için kullanabileceğiniz bir iletişim kutusu açılır.

[Resim: screenshot-19.png]

GPS bağlıysa ve her şey çalışıyorsa, GpsGate simgesi sarıya veya yeşile döner. Burada daha fazla bilgi: GPS durum bilgisi


Bluetooth COM bağlantı noktaları kullanarak bağlantı
Bilgisayarınızdaki Bluetooth donanımı Microsoft veya WidComm yığınlarını desteklemiyorsa, GpsGate'i bir Bluetooth (sanal) COM bağlantı noktasına bağlamanız gerekir. Bu bağlantı noktası, Bluetooth donanımınızla birlikte gelen Bluetooth sürücüsü tarafından oluşturulur.


Hide Post
“Bluetooth GPS” seçeneğini seçin
teşekkürler
teşekkürler
teşekkürler
link çalışmıyor
Dosyayı bulursam yükleyip tekrar konuyu aktif edeceğim. Dosya yenileme işlemine kadar konuyu kapatıyorum.