Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

YAKIT ALIMI GÖREV LİSTESİ

07-04-2020, 08:38 AM
#1
Çevrimdışı
BAŞ MÜHENDİS
YAKIT ALIMI PLANINI HAZIRLAR GENEL KONTROL
2.MÜHENDİS
YAKIT ALIMI PLANINA GÖRE GÖREVLİ PERSONELİ ORGANİZE EDER YANGIN VE TAŞMAYA KARŞI ÖNLEMLERİ ALIR.YAKIT ALIM MAHALİ İLE MAKİNE DAİRESİ ARASINA VHF BAGLANTISINI SAĞLAR.
3.MÜHENDİS
YAKIT ALIMI ÖNCESİ VE SONRASI BARÇ VE GEMİ TANKLARINDAN İSKANDİL ALIR. YAKIT ALMADAN ÖNCE VALF POZİSYONLARINI AYARLAR.YAKIT MAHALİNİN AYDINLATILMASINI SAĞLAR.
YAĞCI
YAKIT ALIMINDAN ÖNCE VE SONRA 2.MÜH. TALİMATLARINA GÖRE HAREKET EDER .FLENÇLERİ TAŞINTI TAVALARINI VE OVERFLOWLARI KONTROL EDER ARIZALARI GİDERİR.
YAĞCI
VARDİYASINDA NÖBETÇİ MÜHENDİSİN TALİMATINA GÖRE HAREKET EDER.
YAĞCI
VARDİYASINDA NÖBETÇİ MÜHENDİSİN TALİMATINA GÖRE HAREKET EDER.
2.KAPTAN
BARCIN HALAT MANEVRASINDA GÜVERTEDEKİ EMNİYET TEDBİRLERİ ALIR.GENEL DENETLEME YAPAR.
3.KAPTAN
KÖPRÜ ÜSTÜNDE GÖZCÜLÜK YAPAR DEVAMLI OLARAK YAKIT BARCIYLA VHF BAGLANTISI KURAR   ‘B’ SANCAGINI ÇEKER  VE KIRMIZI İŞARET FENERİNİ YAKAR. HAVAYI GÖZLEMLER.
FENERCİ
HALAT MANEVRASINDA YAKIT BARCININ BAS HALATLARINI VOLTA EDER. GÜVERTEDEKİ TÜM FRENGİLERE SİĞİL VURUR.TALAŞ GETİRİR.ŞEYTAN ÇARMIĞINI DONATIR.
USTA GEMİCİ
HALAT MANEVRASINDA YAKIT BARCININ KIÇ HALATLARINI ALMAYA YARDIM EDER.CO2 TÜBÜ GETİRİR FENERCİYE YARDIM EDER.
Üyelik terfileri hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!
aytemiz89

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı