Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Yakın Doğu Üniversitesi MYO Tanıtım

15-03-2013, 11:25 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: ydu_ulastirma_isletme.jpg]


Yakın Doğu Üniversitesi, 1988’den Bugüne


Yakın Doğu Üniversitesi

Ülkesine ve toplumuna kendi hikayesini yazdırabilecek öğrenci yetiştirmektedir.
Öğrencisinin laptop kadar değil, Süper Bilgisayar kadar düşünmesini sağlayan üniversitedir.

Dr. Suat İ. Günsel

Yakın Doğu Üniversitesi 1988 yılında KKTC Milli Eğitim Bakanlığı’nın 17/1986 sayılı Milli Eğitim Yasası’na bağlı olarak Bakanlar Kurulu onayı ile Lefkoşa’da kurulan Yakın Doğu Üniversitesi, bugün 55'e yakın ülkeden gelen seçkin öğrencileriyle, uluslararası bir kimlikte; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Başkenti Lefkoşa’da yüksek düzeyde eğitim olanakları ve yetkin öğretim kadrosuyla etkinlik gösteren bir yükseköğretim kurumudur. Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği'ne (EUA), UNESCO bünyesindeki Dünya Üniversiteler Birliği'ne (IAU), Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu (IGIP), Uluslararası Saygın Medikal Akreditasyon Sistemi (JCI) ve İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu'na (FUIW) tam üyedir.

Çağdaş bir kampüs alanı içerisinde yapılanmış olan Yakın Doğu Üniversitesi, bütün fakülteleri, yüksekokulları, enstitüleri, laboratuvarları, atölyeleri, bilgisayar merkezleri, kültür merkezleri, kütüphanesi, yurtları, olimpik kapalı yüzme havuzu ve diğer sosyal ve sportif tesisleri ile Özel Yakın Doğu Okul Öncesi, Özel Yakın Doğu İlkokulu ve Özel Yakın Doğu Koleji bir bütün oluşturmaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde bulunan YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi ile dünya sorunlarına çözüm aramaktadır.

Tüm akademik ve idari birimleriyle Yakın Doğu Üniversitesi’nin tek amacı, 16 Fakülte ve 4 Yüksekokuldaki seçkin öğrencilerine en iyi eğitim ve öğretim ortamı sağlamak yanında, onları kendine güvenen, sorumluluğunu herşeyin üzerinde tutan, akılcı, yaratıcı, araştırmacı ve özgür düşünceye sahip Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş bireyler olarak yetiştirmektir.

Yakın Doğu Üniversitesi kuruluşundan bu yana geçen ve bir kurumun tarihi bakımından son derece kısa sayılan bir zaman dilimi içerisinde olağanüstü bir hızla gelişmiş ve Kıbrıs’ın bir eğitim ve kültür merkezi olmuştur

Kuruluş Amacı ve Olanakları
Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, deniz kaynaklarından daha fazla yararlanabilmek amacıyla her geçen gün gelişen dünya deniz ticaret filosunun belirli ölçekdeki gemilerinde görülen zabitan gereksinimini karşılamak ve bölgemizle birlikte dünya denizciliğinin gelişerek hak ettiği yere gelebilmesi amacıyla 2009 yılında kurulmuştur.
YDÜ Denizcilik Meslek Yüksek Okulu üç bölümden oluşmaktadır.
Bunlar; 500-3000 GT arası gemilerde sırasıyla Vardiya Zabiti, Birinci Zabit ve Kaptan’ lık yeterliğine ulaşmayı sağlayan Deniz Ulaştırma ve İşletme ( Güverte ) Bölümü,
750-3000 KW arası ana makine ile yürütülen gemilerde Makine Zabiti, İkinci Makinist ve Başmakinist ‘lik yeterliğine ulaşabilmeyi sağlayan Gemi Makineleri İşletme Bölümü . Ve ;
Karada, acente, brokerlik, sigortacılık, liman- gümrük gibi her türlü denizcilik işlemlerinde nitelikli eleman olarak çalışabilme yeteneği kazandırılan Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü.
Her üç bölümde de iki yıllık teorik eğitimin yanında Uluslararası Denizcilik Örgütü ( IMO)’nun öngördüğü standartlarda uygulama eğitimleri üniversitemizin eğitim ve araştırma gemisi TEAL , simülatör merkezlerimiz, laboratuvarlarımız ve bunun gibi eğitim platformlarımızda uzman ekiplerimizce gerçekleştirilmekte ve öğrencilerimize rekabet edebilir nitelikte denizcilik bilgi ve becerileri kazandırılmaktadır.
YDÜ, Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, 1995 tarihli Gemiadamlarının Eğitim, Belgelendirilme ve Vardiya Tutma Esasları Uluslararası Konvansiyonu ( STCW 95) uyarınca öngörülmekte olan tüm eğitim standartlarını ve IMO ( Uluslararası Denizcilik Örgütü ) Model Kursları gereklerine tamamen uyum sağlamakta, bundan dolayı da T.C.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca denetlenerek yetkilendirilerek Kalite Denetim Yeterlik Belgesi ile taltif edilmiştir.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu’nun her bölümünde de üniforma tüzüğü uygulanmaktadır. İngilizce diline vakıf olmayanlar için hazırlık okulu gerekliliği vardır.

Yatay Geçiş
“ Yüksek Öğretim kurumları arasında önlisans ve lisans düzeyindeki yatay geçiş esaslarına ilişkin yönetmelik hükümleri YÖK Kurulu ve Üniversite Senatosu’nun kararlarına göre gerçekleştirilir.

Dikey Geçiş Hakkı
İki yıllık Meslek Yüksek Okulu’nu bitiren her öğrenciye , dilediği takdirde Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) öngördüğü dikey geçiş sınavları sonucunda eğitimlerini lisans düzeyinde,YDÜ Denizcilik Fakültesi’nde tamamlayabilme şansı tanınmaktadır.

Yakın Doğu Üniversitesi
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı