Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Yabancı Bayraklı Gemilerde ''STCW'' Yenileme

01-04-2015, 12:19 PM
#1
Çevrimdışı
Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün 12.02.2014 tarih ve 1153 sayılı yazısı,Bilindiği üzere, STCW 78 Uluslararası Sözleşme gereği, Türk Bayraklı gemilerde çalışan ve süresi bitecek olan deniz güvenlik eğitim belgeleri, ileri yangınla mücadele, hızlı can kurtarma botu kullanma, yolcu gemileri ve ro-ro yolcu gemileri veya Yolcu Gemisi Çalışma Yeterliği Belgesini içeren STCW sertifikalarına sahip gemiadamlarının , adı geçen sertifikalarına sahip kaptan veya Uzakyol Kaptanı yeterliğine sahip gemi kaptanları tarafından yapılması ile bu değerlendirme sınavlarını yapan kaptan ve uzakyol kaptan yeterliğine sahip gemi kaptanlarının ise son 5 yıl içerisinde 1 yıl deniz hizmeti getirmeleri durumunda süresi biten STCW sertifikalarının, STCW değerlendirme sınavına katılmadan doğrudan yenilenmekte idi.

Yukarıda belirtilen uygulamalar yabancı bayraklı gemilerde çalışan Türk gemiadamlarını kapsamamakta olup, bu nedenle yabancı bayraklı gemilerde çalışan çok sayıda Türk gemiadamı STCW belgelerini yenileme işlemlerinde mağduriyet yaşamakta olduğundan, ilgi yazı ile Türk Bayraklı gemilerde çalışan gemiadamlarının STCW sertifikalarını yenileme işlemlerinde istenilen şartları yabancı bayraklı gemilerde de çalışan Türk gemiadamlarının yerine getirmeleri halinde STCW belgelerinin yenilenmesi gerektiği bildirilmiştir.


Konu hakkında sektöre gerekli duyuruların yapılması hususunda gereğini rica ederim.H. Gani Aygün
İstanbul Liman Başkanı”
captain53

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı