Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Turgut Kıran DYO Tanıtım

15-03-2013, 10:57 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: turgut_kiran.jpg]


RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ

2006 yılında kurulan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yeşil ve mavi renklerin buluştuğu, çayı, eşsiz bitki örtüsü, geleneksel dansı ‘Horon’u ve ‘Tulum’u ile ünlü, doğal güzellikleri olan bir şehirde yer almaktadır. Üniversitemizin on iki bin öğrencisi, üç Enstitüsü, altı Fakültesi, beş Meslek Yüksek Okulu ve dört Yüksek Okulu bulunmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin vizyonu bilimsel ve teknolojik alanlarda rekabet gücü sağlamak, üretim odaklı, uluslararası bir seviyede eğitim sunmak; öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılamak, mükemmel araştırma ve profesyonel hizmet perspektifine sahip nitelikli akademik personel sayısını artırmaktır.

BARINMA

Yurtlar, hem kız hem de erkek öğrencilere sağlanmaktadır. Yeni gelen öğrencilere konaklamaları için ana kampüste bulunan konuk evi sunulmaktadır. Ayrıca, şehir merkezinde öğrenciler için özel yurtlar vardır.

KÜTÜPHANE

Hızla gelişmekte olan kütüphane sistemi çeşitli kaynaklara ulaşım imkanı sunarak ödev ve araştırmalarında üniversite fakülte üyelerine ve öğrencilere destek olmaktadır.

BESLENME

Kampüste uygun fiyatlarda yiyecek içecek sunan bir merkez kantin ve bir yemekhane bulunmaktadır. Ayrıca, Rize şehir merkezinde geleneksel yemekler ve fast food sunan mekanlar mevcuttur.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Sağlık Merkezinde tüm öğrencilerimiz için ücretsiz sağlık hizmeti sunulmaktadır.

SPOR

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde basketbol, voleybol, masa tenisi gibi kapalı mekan sporları için gerekli olan ekipmanlara sahip bir kapalı spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca, basketbol, voleybol, masa tenisi ve hentbol gibi sporların yanı sıra bölgede popüler bir spor olan futbol için bir saha bulunmaktadır. Doğal güzellikleri bakımından da zengin olan bu bölge, Heliski, dağcılık, yamaç paraşütü ve rafting gibi macera sporları için çok uygundur.

SOSYAL YAŞAM

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kampüs hayatı Rize’de öğrencinin akademik hayatını kolaylaştırmak için çeşitli olanaklar sağlar. Öğrenciler kendi kulüplerini oluşturmak için teşvik edilir, örneğin, tiyatro, sinema, satranç, dağcılık, kuş gözlemciliği ve dalış. Şu anda 24 öğrenci kulübü vardır. Üniversite personeli ve öğrenciler için ana kampüste bir kapalı spor salonu vardır.

ULAŞIM

“Dolmuş” Hizmetleri (Minibüsler)

Dolmuş, ana kampüse ulaşım için kullanılabilecek alternatif bir toplu taşıma sistemidir. Kampüsten şehir merkezine yaklaşık on dakikada gidilmektedir.

ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, öğrencilerin ve akademik personelin değişim programlarından faydalanmalarını sağlamak için Polonya, İtalya, Almanya gibi Avrupa Birliğine üye ülkelerdeki üniversitelere ikili anlaşmalar yapmaktadır.

DİL EĞİTİMİ

Üniversitemizin eğitim dili Türkçe olmakla birlikte İngilizce daha az ölçüde kullanılmaktadır.

Turgut Kıran D.Y.O
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı