Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Sefa Aktaş ADML Tanıtım

18-03-2013, 08:18 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: 34215415.jpg]

Okul hakkında web bilgisi bulunamamaktadır.

SEFA ATAKAŞLI ÖĞRENCİLERDEN”DENİZCİLERİN AVRUPA STAJI”PROJESİ

Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi “Denizcilerin Avrupa Stajı”
Konulu Proje Hazırladı

Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, öğretmenleri ve öğrencileri İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesini ziyaret etti.
DENİZCİLERİN AVRUPA STAJI” konulu proje hazırlayan Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, öğretmenleri ve öğrencileri konuyu İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kavsak ile paylaştılar.
İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kavsak öğrenciler ve öğretmenler ile sohbet etti, denizcilik alanında deneyimlerini aktardı.
Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ‘na 2012 başvuru döneminde Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Da Vinci Mobility (Hareketlilik) programı kapsamında “DENİZCİLERİN AVRUPA STAJI” konulu Proje hazırlamış ve Ulusal Ajansa sunuldu.
Projemiz; Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, denizcilik alanı ve gemi yapım alanında eğitim öğretim gören 12 kız ve 12 erkek olmak üzere toplam 24 öğrenciyi kapsamaktadır.
Projemizin konusu olan denizcilerin Avrupa stajı ile öğrencilerimizi denizcilik sektöründe mesleki eğitime adapte etmeyi amaçlamaktayız. Ayrıca denizcilik ve gemi yapım alanında alacağı staj eğitiminde bilgi teknolojilerini kullanarak eğitim maliyetini düşürmeyi, uygulama ile teori eğitim süresini kısaltmayı ve nitelikli işgücü yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu eğitim teknolojisi ile yetişen öğrenci ve kursiyerler; sektörün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve deneyime sahip, araştırma geliştirme(AR-GE) çalışmalarına katılabilecek, iş yerlerine oryantasyon süresi kısa, iş güvenliği ve işyeri düzeninin sağlayabilen, otomasyon üretimine yatkın, problem çözme yeteneği güçlü olan bireyler olarak yetişeceklerdir.
Projemizle AB ülkelerindeki eğitiminde bilişim teknolojileri kullanılarak yapılan denizcilik ve gemi yapım alanındaki eğitimini yerinde görme, inceleme ve bu teknolojileri uygulama imkânı bulacağız. Öğrencilerimiz teknoloji elçisi olarak ülkemizde bu uygulamalara imkân sağlama yollarını araştıracak ve bilgi teknolojilerini hayatın her aşamasında kullanacaklardır.
Yurtdışı eğitimimiz İtalya’da gerçekleşecektir. Proje uygulama tarihi 14 Ocak -08 Şubat 2013 tarihleri arasında 4 hafta süreyle 24 katılımcı öğrenci ve 4 refakatçi öğretmen ile uygulanacaktır.
Projemizin Çerçevesinde Yapılan Çalışmalar:

1. Yabancı Dil Kursu
2. Bilgisayar Kursu (Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesinde)
3. Öğrencilerin Pedagojik ve Oryantasyon Eğitimleri (Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesinde)
4. Mesleki Hazırlık Bilgilendirme Semineri (Sefa Atakaş Denizcilik Anadolu Meslek Lisesinde)
5. Öğrencilerin Kurum Ziyaretleri
6. Basın Toplantıları
7. Veli Bilgilendirme Seminerleri

Sefa Aktaş ADML
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı