Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com

Piri Reis Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Tanıtım

24-03-2013, 11:26 AM
#1
Çevrimdışı
[Resim: new-banner-pru.jpg]

Türk Deniz Eğitim Vakfı’nın Kuruluşu

TÜRK DENİZ EĞİTİM VAKFI , Deniz Ticaret Odası (D.T.O) şemsiyesi altında bulunan Denizcilik Camiasının maddi ve manevi katkı ve de gayretleri ile tamamı denizcilik camiamızın mensupları olan 52 Kurucu Üye tarafından 7 Ocak 1993 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur.
Türk Deniz Eğitim Vakfı’nın Amacı

Türk deniz taşımacılığının ileri ülkeler seviyesine erişmesi ve ülkemizin bu konuda ekonomik gücünün refah ve verimliliğini artıracak Denizcilik Politikaları oluşturulması ve hedeflerinin belirlenmesi için gerekli çalışmaları yapmak, yaptırmak ve Türk Denizciliğine hizmet etmek maksadıyla elemanların yetiştirilmesi ve meslek sahibi olmalarına yardımcı olmak amaçlanmıştır.

TÜRK DENİZ EĞİTİM VAKFI , Türkiye’de ihtiyaç duyulan Gemiadamı ihtiyacını karşılamak üzere;

Mevcut Denizcilik İle İlgili Eğitim Kurumlarına Yardımcı Olmak,
Gemiadamı Yetiştiren Bir Eğitim Kurumunu Faaliyete Geçirmek,
Vakıf Senedinde Yazıldığı Gibi, (Şartlar Müsait Olduğunda Bir Üniversite) kurmak,gibi amaçlarla yola çıkmış ve de öncelikle ilk amacını kapsamında;

İ.T.Ü. Denizcilik Fakültesine,
K.T.Ü. Denizcilik Fakültesine,
9 Eylül Denizcilik Yüksekokuluna,
Diğer denizcilik kurumlarına
gerekli maddi destek vermiştir. Vakfın bu destekleri halen süregelmektedir.


Daha sonra kendi eğitim merkezi olan ve TÜDEV DENİZ EĞİTİM MERKEZİ’ni Mart 1995 tarihinde Şişli’deki Şişli Belediyesi eski binasında faaliyete geçirmiştir. Bilahare Eğitim Merkezi, D.T.O. nın katkılarıyla 1997 yılında Tuzla’da inşasına başlanan yeni binasına taşınarak Eylül 1999 tarihinde eğitimine Tuzla’da devam etmiştir. TÜDEV Deniz Eğitim Merkezi Milli Eğitim Bakanlığı ve Denizcilik Müsteşarlığı şemsiyesi altında eğitim faaliyetini sürdürmüştür. TÜDEV Deniz Eğitim Merkezinde bu güne kadar 2100 zabitan yetiştirilmiştir.

4 Aralık 2003 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında; Deniz Ticaret Odası, Oda Meclisi ve Türk Deniz Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulları, TÜDEV Deniz Eğitim Merkezinin Yükseköğretim düzeyinde TÜRK DENİZCİLİK ÜNİVERSİTESİ olarak hizmete devam etmesini arzulamış ve bu yönde karar almışlardır.

Bu kararın hemen akabinde, YÖK’e (Yüksek Öğretim Kurumu) üniversite kuruluşu ile ilgili, takdim edilecek dosyanın hazırlıklarına başlanmış ve 9 Şubat 2004’te Üniversite Kuruluş ve Açılış Başvuru dosyaları birlikte YÖK Başkanlığına sunulmuş ve 8 Şubat 2008 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak Tüzel Kişilik kazanmış bulunan T.C. PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİNİ kurmuş ve Türk ve Dünya Denizciliğine kazandırmıştır.


Misyonumuz
Piri Reis Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Sürekli Eğitim Merkezi; Gemiadamlarının Eğitimi, Belgelendirilmesi ve Vardiya Standartları (STCW 78/95) şartlarını, “Gemi adamları Yönetmeliği” ile “Eğitim ve Sınav Yönetmeliği” paralelinde; Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kurucusu Büyük Atatürk’ün ilkelerine bağlı, yüksek standartlarda eğitim ve öğretim vererek 21′inci yüzyılın rekabet ortamının gerekli kılacağı meslek ve iletişim becerilerine sahip, dünyanın her yerinde çalışabilecek nitelikte, iyi eğitilmiş, öğrenmeyi öğrenen, özgür düşünebilen, yaratıcı, ekip çalışması yapabilen girişimci, kendini sürekli olarak geliştirmeyi öğrenmiş, araştırma yetenekleri gelişmiş, çağdaş, köklü ve kültürlü, insanı seven ve sayan nitelikli denizciler yetiştirmektir.

Ayrıca; ülke insanına doğrudan katkıda bulunacak ulusal ve uluslararası düzeyde projelerin geliştirilmesi, çağdaş eğitim programlarının uygulanması, bu programları belirli sayıdaki sosyal, kültürel ve insan bilimleri programlarıyla desteklenmesi ve açtığı her programı örnek alınan bir Deniz Eğitim Merkezi olması hedeflenmektedir.

Vizyonumuz
Disiplinli, araştırmacı, geniş ufuklu, hızlı ve isabetli kararlar alabilen, liderlik ve yöneticilik vasıflarına haiz geleceğe güvenle bakan bireyler olarak yetiştirmek üzere; Kalite standartları hizmet süreçlerinde sürekli öğrenmeye dayalı yenilikçi ve uygulamaya yönelik sistemler oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilinciyle ülkemize ve insanlığa yararlı olmak, bilgiye önem vermek, süreç yaklaşımı mantığına uygun olarak, süreçlerimizi belirleyip, planlamak, uygulamak, kontrol etmek ve sürekliliğini sağlamak için önlemler almak ve insan kaynağına sürekli yatırım yaparak Türk ve dünya denizcilik sektörünün sorunlarının çözümüne yönelik katkı sağlamak ve bu sektörün memnuniyetini, başarılarını artıracak elemanlar yetiştirmektir


İlkelerimiz
Sürekli Eğitim Merkezi olarak, çalışmalarımızın ve amaçlarımızın temeli insandır. Dünya kalitesi ve standartlarında denizcilik odaklı eğitim ve öğrenim vererek denizcilik ile ilgili konularda kurslar açmak, denizciliğe gönül vermiş ya da denizcilik mesleğinde kendini geliştirmek isteyenlere, gerekli mesleki eğitimi vererek onları kalifiye hale getirmek, Kariyer odaklı bilgi ve metaryelin etkin ve verimli kullanımını sağlayarak denizcilerimizin eğitim ve bilgi seviyesini artırmak Ayrıca, Türkiye ve dünya denizciliğinin gelişimine yönelik akademik çalışmalar yaparak bu çalışmalardan elde edilen sonuçların denizcilik sektörüne katkı sağlamasında katkıda bulunmaktır.

Piri Reis Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı