Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

Özel Eryetiş Reis DML Tanıtım

23-03-2013, 02:10 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcQYi5fZf7TGbrxJMo_hd75...7ro5pPv2cA]

TARİHÇE
Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi,M.E.B lığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünün 21/09/2007 tarih ve 6081 sayılı onayı ile 2007-2008 Öğretim yılında, Orta öğretim düzeyinde genel kültür ve İngilizce eğitimi vermek, Denizcilik sektörüne kalifiye ara elemanlar yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.


-Okulumuz ilk öğretimden sonra Genel Lise ve Meslek Lisesine gidecek adaylardan beden yeterliliği ve mülakat sınavı maksadıyla oluşturulan komisyon tarafından yapılan sınavla öğrenci kabul eden bir okuldur .

-Öğrenim süresi 4 yıl olup yabancı dil eğitimi olarak İngilizce verilmektedir. Okulumuz da sınıf mevcutları ortalama 24 -26 öğrenci arasındadır.

-Okulumuzda denizcilik alanı üzerine Güverte (Gemi Yönetimi) bölümü bulunmaktadır.

-Okulun öğretim derecesi Anadolu Meslek Lisesi dengidir ve Güverte bölümü mezunlarımız açık deniz stajlarını bitirip Denizcilik müsteşarlığının düzenlediği sınavlarda başarılı oldukları takdirde vardiya zabiti unvanı alarak denizcilik alanında çalışabilirler.

-Okulumuz mezunları kendi branşını tercih ettiği takdirde ön lisans seviyesinde eğitim veren Meslek Yüksekokullarına ve lisans eğitimi veren 4 yıllık yüksek okullara Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile yerleşebilirler. Alanların devamı niteliğindeki fakültelere girişte ÖSYM tarafından ek puan verilmektedir.

-Okulumuz mezun öğrencileri, istedikleri takdirde; Bulgaristan Varna şehrinde bulunan ortak kuruluşumuz olan Balkan University Group - Varna Teknik Üniversitesi'nde öğrenimlerine devam edebilirler. Üniversitemize giriş sınavsız olup, akademik dil İngilizce'dir ve mezuniyet ünvanı "Deniz Ulaştırma Yüksek Mühendisi"dir. Üniversitemizin öğrenim süresi, Güverte Bölümü'nde master (yüksek lisans) zorunlu olduğu için 5 yıldır.

-Okulumuz mezunları, Türkiye'de bölümleriyle ilgili 2 yıllık meslek yüksekokulunu bitirdiklerinde, üniversitemizin Güverte Bölümü'ne direkt olarak 3.sınıftan başlayabilirler.

İLKELERİMİZ

Uygun öğretim programı ile Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda, ülkemiz ve dünya deniz ticaret filosunun ihtiyaçlarına uygun; uluslararası standartlara sahip gemi adamı yetiştirmenin yanında, alanında yüksek öğretime de aday hazırlayan ;

Eğitim programı ile, Atatürk ilke ve devrimlerine gönülden bağlı, kişilikli ve bilinçli, kendisine güvenen ve yeterli, kendi kendisi ve başkalarıyla yarışan, medeni cesaret sahibi olan, vatanını, milletini seven ve yüceltmeye çalışan, çağdaş, akılcı, laik Türk Milletini dünya denizlerinde temsil edebilecek sosyal ve kültürel özelliklere sahip denizciler olarak yetiştirmektir.

Ayrıca Öğrencilerimize; Ortaöğretim seviyesinde, ortak genel kültür vererek;

Ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini ve gücünü,

Plânlı, metodik, verimli çalışma yöntem ve tekniklerini,

Zamanı en iyi şekilde kullanma alışkanlığını ve denizde can, mal ve çevre güvenliğini koruma bilincini kazandırmaktır .

VİZYONUMUZ

Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi ni bütün paydaşların desteğini ve katılımını sağlayarak;
Ortaöğretime geçis sınavlarında gençlerimizin öncelikle tercih ettikleri,
Akademik ve mesleki eğitimde alanının lideri,
Kültür, sanat ve spor alanlarında adından söz ettiren,
Mezunları denizcilik sektörü tarafından aranan ve işe yerleştirilen,
Alandaki yüksek öğretim kurumlarının en seçkinlerine her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren,
Değişime,yeniliğe açık, düşünen üreten,katılımcı,paylaşımcı ve demokrat davranışlara sahip gençler yetiştiren YILDIZ BİR OKUL haline getirmektir.

MİSYONUMUZ

Biz ülkemizin geleceği olan gençlerimize denizcilik alanında eğitim veren bir kurumuz.
Biz,denizcilik alanında mesleki eğitim vererek Türk ve uluslar arası deniz ticaret filosunun ihtiyacı olan nitelikli gemi adamını yetiştirmek,
Yetiştirdiğimiz gemi adamlarının denizcilik sektöründe işe yerleşmelerini gerçekleştirmek.
Denizcilik alanında eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarına nitelikli öğrenci girdisini sağlamak.
Denizcilik sektörü ile iş birliği içinde çalışmak ve toplumsal kalkınmaya en üst düzeyde katkı sağlamak için varız

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Temel Değerlerimiz ;

İNSAN:
Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer çalışanlarımız bizim gücümüzdür. Onlar yaratıcılığımızın kaynağı ve var olma sebebimiz gelişmemizin can damarlarıdır.

SAYGI:
Tüm öğrencilerimiz, velilerimiz ve çalışanlarımız arasında karşılıklı saygı ilişkisi öncelikli prensibimizdir.

AÇIKLIK:
Kurumumuzun tüm birimlerinde her seviyedeki önerilere ve eleştirilere açık olmak esastır. Mükemmeliyete eleştirilerle ulaşacağımıza inanıyoruz.

GERÇEKLİK:
Kurumumuzda bilgiye ulaşırken gerçekleri araştırırız. Eğitimin her safhasında daima dogmalara karşı olduğumuzu ortaya koyarız.


Özel Eryetiş Reis DML
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı