Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Ordu Üniversitesi Fatsa MYO Tanıtım

15-03-2013, 04:15 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: DSC_0460.JPG]

TARİHÇE

Fatsa Meslek Yüksekokulu, Bakanlar Kurulu’nun 17 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunu ile kurulan Ordu Üniversitesine bağlı olarak; Ordu Valiliği Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü’nden alınan 01.11.2005 gün ve 970/3810 sayılı yazısı ile Et Balık Kurumu tesisleri iken Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 28.02.2001 tarih ve 2001/22 sayılı kararına istinaden üniversitemize tahsis edilen taşınmazlar üzerine kurulmuş olan Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Binası bünyesinde ilk olarak 2007 eğitim ve öğretim yılında 167 öğrencisi ile faaliyetlerine başlamıştır. Fatsa Meslek Yüksekokulumuz Ordu Üniversitesi bünyesinde 2547 sayılı Kanun’un 2880 sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 ve 7/h maddeleri ile 3843 sayılı Kanun’un 4. maddesi uyarınca öğrenci alımlarını yapmaktadır.

Misyon
Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulunun Misyonu, eğitim verdiği programlar kapsamında paydaşlarıyla yüksek düzeyli işbirlikleri gerçekleştirerek, belirlenen sektörün/sektörlerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak, çağdaş, katılımcı, akademik eğitim programları düzenlemek; Atatürk’ün Çağdaşlaşma kavramının bilincinde, teknolojik ve profesyonel yetkinliğe sahip, güncel akademik bilgilerle donatılmış, uluslararası platformda iletişim kurabilecek becerilere ve sosyal bilince sahip, analitik düşünce yeteneği gelişmiş, takım ruhu ve dayanışmayı destekleyen, mesleki ve bireysel gelişime açık, katılımcı, dinamik, iş ahlakı, etik ve toplum vicdanına saygı gösteren öğrenciler yetiştirmek; coğrafik konumu gereği pek çok sektörde merkez olma özelliği gösteren ülkemizde, kalifiye ara eleman yetiştirerek bu açığın kapatılması amacıyla, bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yaparak bilgi üretmek ve bu bilgiyi doğru kullanmayı öğretmektir.


Vizyon
Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulunun vizyonu; bünyemizde eğitim verilen sektörlere yönelik olarak, “eğitilmiş insan kaynağının yetiştirilmesi"ne yönelik çalışmalarla, dinamik, yenilikçi ve değişime açık, ürettiği bilgilere güvenilen ve değer verilen, toplam kalite yönetimi ve sürekli iyileştirme prensibini benimseyen, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın, evrensel değerlere sahip lider bir eğitim kurumu" olmaktır.

Ordu Üniversitesi Fatsa MYO
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı