Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

MYO Öğrencileri HOPAPORT'u Gezdi

19-03-2013, 11:13 AM
#1
Çevrimdışı
HOPAPORT’UN BU DEFAKİ MİSAFİRLERİ ÖĞRENCİLER OLDU.
[Resim: hoportt14.jpg]
Arhavi MYO Dış ticaret öğrencileri ve öğretim elemanları Hopa limanına Teknik gezi düzenlediler.

Arhavi MYO Dış ticaret bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları Hopa limanına Teknik gezi düzenlediler. HOPAPORT’U ziyaret eden öğrenciler, derste öğrendikleri teorik bilgilerin pratik uygulamalarını Hopa Limanı İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç tarafından Limanın kuruluş tarihi, liman sahası, yapılan işleri anlatması ile pekiştirdiler.
Hopa Limanı İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç HOPAPORT sahasının Gümrüklü saha olduğunu burada yapılan her işlemin resmi prosedürler işletilerek yürütüldüğünü ifade etti. Turan Kılıç daha sonra öğrencilerle birlikte Liman sahasında bulunan açık ve kapalı geçici depolama alanlarını da gezerek buralarda yapılan işlemleri teknik personelle birlikte öğrencilere anlattılar.

Açık ve kapalı geçici depolama alanlarını gezen öğrencilere HOPAPORT personellerinden Dış ticaret mezunu olan Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği temsilciliğini yapmakta olan Mehmet Yıldırım, Gümrüklü alanı ve işleyişi hakkında detaylı bilgi verdi. Öğrencilerden gelen soru ve görüşler üzerine yoğun bir bilgi transferi gerçekleşti.
Öğrencilerin HOPAPORT Gümrüklü saha gezisi ardından toplantı odasına geçildi ve burada ikramlar yapıldı. Burada da Hopa Limanı İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç ve geziye eşlik eden Hopa eski Ticaret Odası Başkanı ve işadamı Sinan Altınsoy tarafından Hopa limanının ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz açısından önemi ve HOPAPORT’un stratejik konumu hakkında bilgiler verildi. Altunsoy HOPAPORT’un gelecek yıllarda Uluslar arası boyutta isminin ve öneminin daha çok konuşulacağını ve artacağını hep birlikte yaşayarak görüleceğini, özellikle HOPAPORT Genel Müdürlüğü görevini yürüten Meriç Burçin Özer’in göreve başladığı tarihten bu tarafa Hopa limanında işlem potansiyelinin sürekli yükselen bir grafik izlediğini ifade ederek “Bugün gelinen noktada Hopa limanının, Hopa –Batum arasında yapılacak Demiryolu bağlantısının sağlanması halinde Rusya’dan başlayarak Kafkas ülkelerine ve hatta Çin’e kadar uzanan coğrafya da öneminin daha da artacağını ve bunun da ülke-bölge ve il ekonomisine artılarının daha çok olacağını” ifade etti.

HOPAPORT Genel Müdürlüğü görevini yürüten Meriç Burçin Özer ‘in daha önceleri de Arhavi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin düzenlediği söyleşilere katılarak düşüncelerini paylaştığını ifade eden İnsan Kaynakları Müdürü Turan Kılıç “HOPAPORT olarak bu teknik geziyi önemsiyoruz ve bizlerden istenilecek her türlü teknik bilgiyi vermekten mutluluk duyduk ve duyarız da.. Genel Müdürümüz Sayın Meriç Burçin Özer Bey bir dizi konferans ve panele katılmak için şu an İstanbul’da bulunmaktadır. Sizlere selamlarını iletti” diye konuştu.

Ziyaretten oldukça memnun kalan öğrencilerde bu teknik gezi kapsamında kendileri ile birçok bilgiyi paylaşan Liman yöneticilerine ve Sinan Altunsoy’a teşekkür ettiler. Ziyarete Hopa Meslek Yüksekokulu Lojistik bölümü Öğretim görevlisi Beril Kasımoğlu’da eşlik etti.

Ziyaret sonunda topluca çekilen hatıra fotoğrafları ardından HOPAPORT yöneticileri de teknik geziye katılan öğrencilere içinde HOPAPORT’un tanıtımını içeren belgelerin bulunduğu hediye çantalar verdiler.


AlıntıBig Grinenizhaber
Darksiders

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı