Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

Köyceğiz ADML Tanıtım

22-03-2013, 09:11 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: k_09004733_1362782638.jpg]

TARİHÇE
Okulumuz İlk olarak Köyceğiz Pratik Sanat Okulu adıyla 1978 yılında açılmıştır. 1989 yılında Su Ürünleri Bölümü açılarak Köyceğiz ilçe merkezi Köyceğiz Gölü kenarında Eğitim ve Öğretime başlamıştır.
1991 yılı Haziran ayında yeni okul binalarının yapımı yatırım programına alınmış ve binalarının inşaatına 1993 Mart ayında başlanmıştır. 1995 Mayıs ayında yeni okul binalarının yapımı tamamlanmış ve okulumuz yeni binasına taşınmıştır. Okulumuz aynı bahçe içinde bağımsız yedi ile şehir merkezindeki 2 binadan oluşmaktadır.
2003 yılında Köyceğiz Mesleki Eğitim Merkezi ile birleştirilen okulumuzun adı Köyceğiz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak değiştirilmiş ve 2007–2008 Eğitim-Öğretim yılına kadar METEM olarak hizmet vermiştir.
2006–2007 Eğitim-Öğretim yılında Modüler Sistem uygulamasının başlamasıyla birlikte Okulumuzdaki bölümlerin isimleri değiştirilerek alanlara dönüştürülmüş ve bazı bölümler birleştirilerek tek alan haline gelmiştir. Modüler Sistem Uygulamasının başlamasıyla okulumuzda Eğitim ve Öğretime devam eden Su Ürünleri Bölümü Denizcilik alanı içerisinde yer almıştır.
Yine 2007–2008 Eğitim-Öğretim yılından itibaren, Denizcilik alanında eğitim veren okullarda bu alanların Denizcilik Meslek Lisesine dönüştürülmesiyle okulumuz bünyesinde Denizcilik Meslek Lisesi açılmıştır. 2007–2008 Ocak dönemin de Denizcilik Alanı içerisin de Yat kaptanlığı dalı açılmış olup 2008–2009 Eğitim ve Öğretim yılın başından itibaren Yat Kaptanlığı Dalı Eğitim ve öğretime başlamıştır.
2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında okulumuz Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi olarak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi bünyesinden ayrılmış ve bağımsız bir lise olarak faaliyetlerine devam etmektedir.
Mezun olan öğrencilerimiz yükseköğrenim yapmadan sektörde çalışmak isterlerse kurumumuzdan staj defteri alarak kendi bulacakları gemilerde açık deniz stajına çıkarlar. Stajları uygun bulunursa stajlarını tamamladıklarına dair yazı kurumumuzca verilir. Daha sonra idarenin açacağı sınavlara müracaat ederler. Bu sınavlar sonunda başarılı oldukları takdirde yeterlik belgesini alarak hayata atılmaktadırlar.
Meslekleri ile ilgili yükseköğrenime devam etmek isteyenler de ön lisans seviyesinde Meslek Yüksek Okullarına sınavsız, alanlarının devamı niteliğindeki ön lisans seviyesindeki Yüksek Okullara da ÖSS sınavları ile girerek öğrenimlerine devam edebilmektedirler. Ancak lisans seviyesinde fakültelere girişte ÖSYM tarafından ek puan verilmemektedir.

VİZYON
Nitelikli eğitimi sürekli kılan ve gelişen, ulusal ve evrensel boyutta topluma katkı sağlayan, insana ve çevreye saygıyı ilke edinen, yetiştirdiği insan ve verdiği eğitimle örnek gösterilen, mensubu olmaktan gurur duyulan bir okul haline geleceğiz.

MİSYON
Kurumumuz; Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları doğrultusunda, Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği ve Gemi Adamları Yönetmeliği çerçevesinde, ulusal ve uluslararası standart ve şartnamelere/sözleşmelere uygun olarak kaliteli meslek eğitimi ve öğretimi vermeyi, verimliliğin arttırılması ve eğitim ve öğretim ortamlarının iyileştirilmesi için sürekli çalışmayı, öğrenci ve velilerimizin memnuniyetini sağlamayı politika edinmiştir. Bu çerçevede halen eğitim öğretime devam eden Yat Kaptanlığı Dalı ve ileride açılabilecek dallarda bu genel politika izlenecektir. Üretmiş olduğumuz hizmetleri, yönetimin desteği, çalışanlarımızın ortak katılımı, kaynakların verimli kullanımı ve zamanı en iyi şekilde kullanarak, uluslararası sözleşme ve standartlara uygun gereksinim ve beklentileri karşılayacak kalitede sunmak, vermiş olduğumuz eğitimin kalitesini sürekli iyileştirmek, kazandığımız bilgi ve tecrübelerimizi geleceğe aktarmak kalite politikamızdır.

Köyceğiz ADML
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı