Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Hasan Kemal Yardımcı ADML Tanıtım

18-03-2013, 03:50 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcSWhZrfFbOOoSFEiaZwiEb...7ZZSC8jfGA]


İlk öğrencilerini 1995-1996 Öğretim yılında Gemi Makinaları bölümüne 23 öğrenci alarak Rize Mimar Sinan Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesinde eğitimine başlayan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi daha sonra 1998-1999 Öğretim yılında yine Rize Mimar Sinan Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi Anadolu Meslek Lisesi kısmına Güverte bölümü açılarak 24 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmiştir. Açıldığı ilk günden itibaren Denizcilik sektörüne çeşitli elemanlar yetiştiren okulumuz daha sonra Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi armatör Hasan Kemal Yardımcı’nın şu an bulunduğumuz binayı yaptırıp Milli Eğitime bağışlaması sonucu 4 Ağustos 2004 tarihli Bakanlık onayı ile 2004-2005 öğretim yılında binasında Eğitim öğretime devam etmiştir.

Okulun adına, binayı yaptırıp Milli Eğitime bağışlayan armatörün isminin verilmesine karar verilmiştir. Hasan Kemal Yardımcı Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir. MEB’in yeni düzenlemesi ile okulun ismi Hasan Kemal Yardımcı Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi olmuştur.

2005-2006 Eğitim öğretim yılında, Gündoğdu Bozukkale Mevkiinde eski bir İlkokul binası ve yanındaki limanda bulunan matafora ve yangın eğitim merkezi alınmıştır. Bu birimde Denizde Güvenlik Eğitim Merkezi olarak faaliyet yapılmaktadır.

Denizcilik mesleğiyle ilgili eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürürlükte bulunan ulusal ve uluslar arası denizcilik mevzuatı esaslarına göre gerçekleştirilmesi zorunluluğu sebebi ile kurulduğu günden itibaren okulumuzda eğitimin ilk yılı hazırlık olmak üzere toplam dört yıllık bir eğitim yapılmakta iken 2005-2006 Öğretim yılında ortaöğretimin 4 yıla çıkarılması ile hazırlık sınıfı kaldırılmıştır.

Kurulduğu yıldan itibaren yatılılığın olmadığı okulumuza; ilköğretim sonu yapılan “Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı” sonucunda okulumuzu kazanan adaylar arasında yapılan Mülakat ve Beden Yeterliliği sınavıyla “gündüzlü/karma” öğrenci alınmaktadır.

Okulumuz, ülkemizdeki okullar arasında köprüüstü simülatörüne ( gemi benzetimine / sanal gemiye) sahip olan üçüncü okul olmuştur.

2007-2008 öğretim yılından itibaren okulumuz Makine simülatörü de kurulmuştur.


VİZYON

Öğrencilerini SOLAS ve IMO’ nun standartlarında Türk Denizcilik Eğitiminde Vazgeçilmez bir mihenk taşı görevi üstlenecek "Bilim Merkezi" olmaktır.

MİSYON

Türk ve Dünya denizcilik sektörünü yönetecek yeteneğe ve bilgiye sahip, yeni hedefler oluşturup, ulaşabilecek sosyal nitelikleri güçlü, kendini devamlı geliştiren, ahlaklı deniz adamı yetiştirmektir.

Hasan Kemal Yardımcı ADML
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı