Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Hangi üniversite sizce ?

16-01-2015, 08:04 PM
#1
Çevrimdışı
Öncelikle herkese merhaba ben, İstanbulda denizcilik lisesinde okuyorum. Üniversite sınavı için yeterince alt yapım olduğuna şüpheliyim.Bana en kötü ihtimalden başlayarak denizcilik üniversiteleri hakkında bilgi verir misiniz?,neyin ne olduğu hakkında bilgi istiyorum,en kötü ihtimalden en iyi ihtimale doğru gidebileceğim üniversiteler,verdiği sertifikalardan bahsedermisiniz herkese teşeküür ediyorum yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz bilgilenmek istiyorum , iyi forumlar.
#Deli Kaptan
16-01-2015, 11:04 PM
#2
Çevrimdışı
Tabiki ilk tercihin itu olmalı ama 9 eylül de tercih edilebilir. 
Üyelik terfileri hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!
aytemiz89
17-01-2015, 11:41 AM
#3
Çevrimdışı
İTÜ tabiki. Fakat kotu ihtimalleri degerlendirirsek,4 yıllık tutturamadin ve ara vermek istemiyosun. O zaman Karamürsel MYO tavsiye ederim.Orada dgs yapıp 4 yilliga gecersin. Karamürsel de eğitim seviyesi gayet güzel. Ama önceliğin tabiki 4 yıllık olsun. Bu meslek Uzakyol ehliyetle güzel gerisi çile.
Muhammed Sayar
19-01-2015, 08:39 PM
#4
Çevrimdışı
---4 yıllık---
1-) İTÜ   2-) 9 EYLÜL   3-) KTÜ


---2 yıllık ---
1-) Karamürsel myo  2-)itü 2yıllık   3-)yalova   gerisi paralı okullar

Kardeşim bana sorarsan başka mesleği tercih et,denizciliğin ismi gitmiş TORPİLİ kalmış. Adamın varsa iş bulursun Okul bahane Wink  birgün ola anlarsın
www.turkdenizcileri.com
expertsailor
01-12-2017, 03:45 PM
#5
Çevrimdışı
DİNLEYİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA GENÇ KARDEŞLERİM!!!
Denizcilik çok havalı meslek gibi gelebiliir ,karada ki insanlara...
Denizcilik 2.sınıf 3.sınıf ınsanların mesleğidir.Bügün bakın avrupaya, amerikaya bu tür zorlu meslekte çalışanlar gelişmemiş ülkelerin insanlarıdır.Başımdan geçen bir olay, hollanda firmasinın gemisine telsizden personel sayısı ve uyruğu soruluyor sonuç sadece kaptan holllandalı,veya AB üyeliğinde olan balkan devletlerin insanları çalışıyor.Bugün Türkiyede birçok firma filipinli personel le devam ediyor ve şimdi diyeceksin ki maaşlar iyi...( eksik ödeme yapan firmaları saymıyorum çok fazla kıstas ikramiye fazla çalışma bedeli ödemeyenler felan bunlar zaten kontrata yazılmış kibarca HEPSİ İÇİNDE ALAMAZSIN,İSTENİLDİĞİ GİBİ SÖZLEŞME FESH EDİLİR.Hemde Türk bayraklıysa bile kontrata imza attıysan )
MAAŞ=(DÖVİZ KURU)X(MAAŞ STANDARDI) Ülkemizde malesef dolar artsada azalsada maaş standartları TL bazında hesap ediliyor.YANİ BİR AMERİKALI veya AVRUPALI gibi DENİZCİ MAAŞI ALMIYORUZ.
Mesleğin 2.kötü rüyası ise lisans mezunu sürü hareketine kapılmış bazı kişiler en baba firmaların başlarında şirket müdürü personel müdürü ve bunlar sürü olarak hareket eder,asla içlerine giremessin şirketleri sömürmek için elinden geleni yaparlar.Diğer lisans mezunlarını küçültüp önlisans mezunlarını cebinde gezdirdiğini zannederler.
 GEMİDE YAŞAM bence en büyük konu en az 4 ay evde kapalı kalıp markete gidememektir.tv internet yemek sıkıntılarının yaşandığı yerdir gemi istediğini alıp bulamassın.GENELDE KALİTESİZ YAŞANIR.
DÜŞÜNSENİZE ARMATÖRÜN OĞLU KAPTANLIK YAPIYOR...coaster harici göremessiniz.Mesleğin hep iyi taraflarını anlatmaya gerek yok.birazda kötü tarafları bilinsin.Gençlerin Hayatı boşlukta geçmesin.
Şimdi 30-35 sene denizde çalıştınız dönüp arkanıza bakın paradan başka birşey bulamassınız kendinizde.Bence bu meslek maddi durumu iyi olup senede 4 ay çalışasan insanların mesleğidir diyorum....
DEĞERLİ KARDEŞLERİM OKUL HEP AYNIDIR EĞİTİM AYNIDIR.2 YILLIK 4 YILLIK FARKETMİYOR 
SİZ (GEMİ-GEMİCİLİK) SEÇECEK KADAR DEĞERSİZ MİSİNİZ?imkan ve şartlarınız varsa seçmeyin!!!
Uğur Alkiş

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı