Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

European Ship Simulator (Erken Erişim Sürüm İncelemesi)

31-01-2015, 09:52 AM
#1
Çevrimdışı
Not: Oyun incelemesi bana aittir. paylaştığım forumlarda ismin kaptan18 ya da david16 gibi isimlerle paylaşım yapıyorum. O yüzden çalıntı vs gibi nedenlerde silinmesin.

[center][Resim: EuroShip_cov.jpg][/center]

İncelemeye başlamadan önce, oyun kısaca bahsedelim. Oyunda bildiğimiz gibi gemiyi yönetiyoruz. Adı üstünde Ship Simulator , fakat sırf bunun yanında kalmayıp oyun içeresinde farklı görevlerde var. Buna örnek verirsek eğer ; Romörkör ile gemiyi rıhtıma yanaştırmak , Yolcu gemisini kendimiz yanaştırmak gibi görevlerde var aslında. ve eğlenceli de diyebilirim. Denizcilik lisesi ve fakültesi okuyan denizdaşlarım için mükemmel oyun diyebilirim.

Oyun Hakkında :
[Resim: 2vxkc9s.jpg]

Oyun steam'de erken erişimi 31 TL'den satılmakta.

Çıkış tarihi oyunun erken erişim tarihidir , akıl karışmasın. Asıl oyun 20 Şubat 2015 tarihinde kutulu ve dijital olarak piyasadaki yerini alacak. Ayrıca şunuda belirteyim ; Oyun geliştirilme sürecinde iken , geliştiriciler önerilerinizi bekliyor yani oyunu oyuncularla birlikte tamamlamak istiyor.

Grafikler:

Oyuna baktığımızda gerek gemi tasarımı olsun , geminin köprüüstü (kaptan köşkü) ve içeresindeki elektronik donanımların detaylandırılması hap harika bir olay olmuş diyebilirim. Fakat gemi ileri yolda gittiğinde gemiye kuş bakışı açısından baktığımızda geminin arka kısmından yani pervane'nin suların detayı kötü olmuş göze batacak cinsden diyebilirim detaylı baktığımızda. Ekran görüntülerinden anlayabilirsiniz. Denize baktığımızda gerçeğe yakın olmuş diyebilirim , ekran görüntülerinde kötü çıkmış fakat oynadığınızda gayet iyi bir görüntü sergiliyor. Özellikle o fırtınalı havalar , şiddetli dalgalar iyi yapılmış diyebilirim. Umarım daha da geliştirilir. Ana menü çok klasik kalmış, arka plande deniz var sadece, geliştirilmeli.


Sesler , Efektler :
Oyundaki sesler gayet başarılı olmuş diyebilirim , Limana yaklaşırken açık hava da o martıların sesleri , daha sonra yağan yağmurun sesi gayet başarılı. Hatta fırtınalı havadaki gök gürültü sesleri , efektleri gayet başarılı. Ses konusunda sıkıntı yok diyebilirim. Efektler geliştirebilir.

Genel olarak:

Erken erişim olmasına rağmen oyun gayet iyi diyebilirim fakat bugları saymazsak eğer. birde kaptan köşkündeki cihazları kullanabilme , bir gemiye veya kıyıya telsiz donanımıyla iletişim kurabilme gibi detaylar eklenirse tadından yenmez. Denizcilik okuyanlar için gayet güzel bir simülasyon oyunu diyebilirim.

+ ları:

Detaylandırılmış Köprüüstü içeresi
Kuş , Martı sesleri liman ve çevresinde iken
Ayın ,güneşin denize yansıması , fırtınalı havada denizin dalgalı olması , Dalgaların başarılı yapılması.
Romörkör ile gemi yanaştırma gibi görevlerin olması.

- leri:
Bug hataları çok , oyun arada atıyor.
GMDSS ve diğer köprüüstü cihazlarının kullanılmaması
Sadece köprüüstünde gezebiliyoruz. Geminin diğer yaşam mahalilerini gezilemiyor.


Oyun içi Ekran Görüntüleri (Kendi PC'imden çekilmiştir.) :
[Resim: i71rer.jpg]
[Resim: 2m2w4nl.jpg]
[Resim: 5l6h02.jpg]
[Resim: 2d264g6.jpg]
[Resim: qs5vfp.jpg]
[Resim: ylyfd.jpg]
[Resim: el9rig.jpg]
kaptanmorgül
31-01-2015, 10:41 AM
#2
Çevrimdışı
Paylaşım için teşekkürler. eline sağlık.
Üyelik terfileri hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!
aytemiz89
11-02-2020, 09:14 PM
#3
Çevrimdışı
Güzel paylaşım. Teşekkürler çalışmalarınızın devamını dilerim.
denizci232
09-03-2020, 05:31 PM
#4
Çevrimdışı
tesekkür ederim güzel paylaşım
ali levent
24-01-2022, 08:20 AM
#5
Çevrimdışı
Teşekkürler....
thing_echo
16-03-2023, 06:43 PM
#6
Çevrimdışı
TESEKKURLER
viyalli
30-06-2023, 10:36 PM
#7
Çevrimdışı
teşekkürler
baba

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı