Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

Erdoğan Türkiye'nin Milli İçkisini Açıkladı

26-04-2013, 09:14 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: 19983663.jpg]


Erdoğan Türkiye'nin milli içkisini açıkladı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Global Alkol Politikaları Sempozyumu'na katıldı. Erdoğan, "Bira milli içki olarak halka sunulmuştur. Halbuki bizim milli içkimiz ayrandır." dedi.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Men-i Müskirat Kanunu Gazi Meclis’in çıkardığı ilk beş kanundan biriydi.
TBMM’nin toplanmasından 5, yürütme organı oluşturmasından 3 gün sonra Trabzon mebusu Ali şükrü Bey ülkede içki üretilmesinin ve tüketilmesinin yasaklanması için bir kanun teklifi vermiştir.
Ali Şükrü Bey’in bu teklifi son derece ehemmiyetli bir teklif olarak görülmüş ve ilgili mercilere havale edilmiştir.
6 maddeden ibaret olan içki yasağı teklifi meclise sunulduktan sonra alkışlar ve bravo nidalarım eşliğinde kanunlaşmıştır.
Ne var ki bu kanun uzun süre yürürlükte kalamadı. Tek parti iktidarının dayatmacı çağdaşlaşma zihniyeti yüzünden söz konusu kanun tamamen yürürlükten kaldırıldı.

MİLLİ İÇKİMİZ AYRANDIR
Tek parti döneminde alkol teşviki o kadar abartılı bir propagandaya dönüşmüştür ki lokantalara alkolün ne kadar yararlı olduğuna dair afişler asılmıştır.
Bira milli içki olarak halka sunulmuştur. Halbuki bizim milli içkimiz ayrandır.
Atatürk orman Çiftliğinde çocuklara adeta süt gibi alkollü içki içirildiğine dair fotoğraflar var.
Şunu çok iyi anlamalıyız. Topluma hiç yararı olmayan, tersine zararı olan alkol kullanımının yaşam tarzı olarak savunulacak hiçbir tarafı yoktur.
Alkol, sağlığın bozulmasına ve erken ölümün 3 nedeninden biridir.

BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ
Bakıyorsunuz alkollü sürücü alkolsüz sürücünün şeridine girip onun ölümüne sebep oluyor.
Alkolsüz sürücü hayatını kaybederken alkollü olan elini kolunu sallayarak çıkıyor.
Şimdi bunun üzerinde de çalışıyoruz böyle olamaz. Elinde silahlı vurduğunda katil… Cezası çok yüksek. Ama alkollüyken öldürdüğünde ‘alkollüydü’ cezası hafif. Böyle bir şey olamaz.
Biliyorum bazı medya grupları bana saldıracak. Ama milletimin sağlığı için varsın saldırsınlar.

YASAL DÜZENLEMELERLE BU ADIMLARI ATACAĞIZ
Anayasada gençlerin alkolün zararlarından korunması gerektiği yazıyor. Yasal düzenlemelerle de bu adımları atacağız. Eğitim kurumlarının kampüs alanlarında alkol satışı vardı.
Öğrenciye alkol verilir mi ya. Oraya öğrencilik yapmaya mı geldi yoksa kafayı bulmaya mı geldi.
Tabi alkolü alan döner bıçağını alır arkadaşlarının üzerine gider.
Kampüs alanlarında alkolü içki satışını yasakladı. Alkollü içki yasaklarına dair kapsamlı düzenleme yaptık. Eksiklerimiz var. Şimdi de gazetelerde alkollü içki reklamlarının yasaklanması için çalışma yapıyoruz.

FİYAT POLİTİKALARI BELİRLEDİK
Fiyat politikaları belirledik. Yani zaman zaman bu konuda vergiler artıyorsa kusura bakmasınlar. Bizim petrol gelirimiz olmadığı için en önemli gelir kaynağımız bu.
Annelere babalara sesleniyorum. Bir gece ansızın çocuğunuzun trafik kazasıdan öldüğünü duyduğunuzda ve direksiyonun altında içki şişeleri gördüğünüzde feryadınızın anlamı olmayacaktır.
Çocuğunuzu alkollü içkilerden korumamak için adımları atın.
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı