Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

Duman detektörü kullanma talimatı

10-04-2020, 08:41 AM
#1
Çevrimdışı
1-KULLANMA TALİMATI :
 
1.1 DETEKTÖRÜ AÇMA:
 
1-KONTROL PANELİ KAPAĞINI AÇ TÜM ANAHTARLAR DOĞRU  POZİSYONDA AŞAĞI DOĞRU ‘’ON’’ POZİSYONUNDA OLACAK
2-DUMAN DEDEKTÖRÜ KAPAĞINI AÇ ANA GÜÇ KAYNAĞI SWITHI (WSW) VE YARDIMCI GÜÇ KAYNAĞI SWITCHINI (ASW) AÇIN SWITCHLER AÇILDIĞINDA BUZZER ALARMI ÇALAR VE ‘’ TROUBLE EXHAUST’’ LAMBASI YANAR  BİRKAÇ SANİYE SONRA DEDEKTÖR NORMAL OPERASYON DURUMUNA GEÇER VE ALARM KESİLİR.LAMBA SÖNER         ( BUNUNLA BERABER FAN MOTORU HAVAYI ÇEKMEYE BAŞLAYINCAYA KADAR ALARM ÇALMAYA DEVAM EDER VE TROUBLE EXHAUST IŞIĞI YANMAYA DEVAM EDER.)
3-AC ( ANA GÜÇ KAYNAĞI) VE DC ( YARDIMCI GÜÇ KAYNAĞI TEST)VOLTMETRELERİNİN GÖSTERGELERİ KENDİ ŞAHSİ ORANLARI ‘’KIRMIZI’’ ÇİZGİYİ GÖSTERİR YA DA % 80 – 110 ORANLARINI GÖSTERİR.
 
1.2 NORMAL OPERASYON
1-ÖN PANELDEKİ HİÇBİR LAMBA YANMAYACAK.
2-AC (ANA GÜÇ KAYNAĞI) VE DC (YARDIMCI GÜÇ KAYNAĞI TEST) VOLTMETRELERİ KENDİ ŞAHSİ ORANLARINDA KIRMIZI ÇİZGİYİ GÖSTERECEK  YA DA % 80-110 ORANLARINI VERECEK ( KIRMIZI ÇİZGİ AC 100 V – DC 24 V)
 
1.3 DUMANI ÇEKMEK VE YANGIN ALARMI VERMEK
1-ORTAMLARDAKİ NORMAL DUMAN YOĞUNLUĞUNDAN DAHA YOĞUN BİR DUMANI DEDEKTÖR ALGILAR ALGILAMAZ YANGIN ALARMI ZİLİ ÇALAR VE KIRMIZI YANGIN LAMBASI YANIP SÖNER BU DURUM SWITCHIN KAPATILMASINA KADAR DEVAM EDER.
 
2-DUMAN HANGİ BÖLMEDE İSE O BÖLGENİN IŞIĞI YANAR.
3-YANGINI TANIMLAMAK İÇİN IŞIĞI YANAN BÖLÜMÜN KÜÇÜK PENCERESİNDEN İÇERİYE BAK BEYAZ PARLAYAN YANGIN DUMANI KÜÇÜK PENCERENİN İÇİNDEN IŞIKLA BERABER PARLAMIŞ YAYILMIŞ BİÇİMDE GÖRÜNÜR.
4-YANGIN ALARMI ZİLİNİ KAPAT.KONTROL PANELİ KAPAĞINI AÇ ‘’BELL STOP ‘’ SWITCHINI KAPAT ÇALAN YANGIN ALARMI ZİLİ KAPANIR.
 
2-KONTROL VE BAKIM :
 
2.1 KONTROL VE BAKIM
2.1.1  - AC ANA VOLTAJI VOLTMETRESİNİN 100 V GÖSTERMESİNİ KONTROL ET ( AC  80-110 V)
 
2.1.2. DC YARDIMCI TEST VOLTAJI VOLTMETRESİNİN 24 V GÖSTERMESİNİ KONTROL ET (DC 19-26.5 V)
 
2.1.3 PENCERE İÇERİSİNDEKİ TİTREŞİMLERİN KONTROLÜ
EĞER PENCERELER İÇERİSİNDEKİ TİTREŞİMLER DURMUŞSSA SARI TARAF GÖRÜNÜYORSA AKÜMÜLATÖR TIKANMIŞTIR.TIKALI OLAN AKÜMÜLATÖRE HAVA VERİLEREK AKÜMÜLATÖR AÇILIR.
 
2.2 GÜNLÜK BAKIM
22.1 MOTOR FANINI HERGÜN DEĞİŞTİRİN TEK GÜNLERDE 1 NO’LU FANI ÇİFT GÜNLERDE 2 NO’LU FANI ÇALIŞTIRIN
 
 
 
 Not: Gemiden gemiye farklılık gösterir.
 
 
 
Üyelik terfileri hakkında bilgi almak için TIKLAYIN!
aytemiz89

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı