Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Bize destek olacak yönetici arkadaşlara ihtiyacımız vardır. İletişim için aytemiz89@gmail.com
Türk denizcileri forumuna destek olmak için reklamlara günde bir kez tıklamanız yeterlidir. Reklam gelirleri sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için sunucu şirketine aktarılmaktadır.

Ceyhan limanından demir alacak

04-12-2014, 01:01 AM
#1
Çevrimdışı
Ceyhan limanından demir alacak

Irak merkezi hükümeti 8 aydan bu yana ilk defa Ceyhan üzerinden petrol ihracatı yapacak. Sevkiyatta Kürt petrolü de bulunacak

[Resim: ceyhan_limanindan_demir_alacak_h6594.jpg]

Irak'taki merkezi hükümetle Kuzey Irak arasındaki petrol krizinin çözülmesinin ardından Kürt petrolünü taşıyacak olan tanker cumartesi günü Ceyhan limanından demir alacak.

Sektör kaynakları, Irak devlet petrol ihracat şirketi SOMO'nun, Mart ayından bu yana ilk kez Ceyhan üzerinden petrol ihracatına bu ay sonunda başlayacağını söyledi. Irak Merkezi Hükümeti’yle Kürdistan Bölgesi Hükümeti, geçen hafta petrol ihracatı konusundaki anlaşmazlığa son vermişlerdi.

CNN Türk’ün haberine göre, kaynaklar, sevk edilecek petrolün Kürt hampetrolü karışımı olacağını bildirdi. Bir deniz nakliyat kaynağı ve bir işlemcinin verdiği bilgiye göre, İtalyan Eni şirketi Ceyhan'dan 600,000 varil Irak petrolü yükleyecek.
Rus Lukoil'in ticaret birimi Litasco da aynı tarihte Ceyhan'dan yük alacak. SOMO, anlaşmadan sonra alıcılarıyla temasa geçmiş ve Ceyhan'dan Irak petrolünün resmi satış fiyatı üzerinden ham petrol alıp almayacaklarını sormuştu. 
ka0s17

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı