Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Çarşıbaşı DML Tanıtım

20-03-2013, 01:21 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: k_31154030_dscn5533.jpg]

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuzun esasını teşkil eden Vakfıkebir-Çarşıbaşı Lisesi 1976 yılında Bakanlığımız tarafından açılmış ve bu adla 1991 yılına kadar devam etmiştir. 1991 yılında Çarşıbaşı İlçe olup Vakfıkebir’den ayrılınca okulun adı da Çarşıbaşı Lisesi olmuştur. Çarşıbaşı Lisesi 1994 yılına kadar bu adla devam etmiştir. 1994 yılında Bakanlığımız tarafından Tip Projeye göre Çarşıbaşı Çok Programlı Lisesi açılmıştır. İlk yıl her iki binada eğitim öğretimini sürdüren Çarşıbaşı Çok Programlı Lisesi 1995 yılında yeni binasına taşınarak burada Genel Lise, Muhasebe ve Elektronik Bölümleriyle eğitim-öğretime devam etmiştir. 1997 yılında Giyim Bölümünün açılmasına izin verilmiş ve 2000 yılında fiilen eğitim-öğretime başlamıştır. 2003 yılında ise Okulumuza Denizcilik Bölümü açılmıştır.
Bakanlığımız tarafından 2005 yılında Çarşıbaşı Çok Programlı Lisesi’nden Genel Lise Bölümü ayrılmış ve Çarşıbaşı Lisesi adını almıştır. Meslek Bölümlerinin yer aldığı kısım ise Çarşıbaşı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi olarak aynı binada her iki okul eğitim-öğretime devam etmeye başlamıştır. 2007 yılında ise, Denizcilik Bölümü Denizcilik Meslek Lisesi olarak METEM bünyesine alınmıştır. 2008 yılında ise Okulumuza Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı/Erken Çocukluk Eğitimi Dalı açılmıştır.
Okulumuz şu anda kendi binasında Çarşıbaşı Lisesi ile beraber 5 Alanda eğitim-öğretime devam etmektedir.

VİZYON
Mesleki ve teknik eğitim alanında bölgenin tercih edilen markası olmaktır. (Çevremizin tercih edilen tek okulu olmak istiyoruz)

MİSYON
Çarşıbaşı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi olarak biz; bilgi toplumunun insanını yenilikçi, disiplinli ve planlı bir şekilde ekip ruhuyla, bütün paydaşların katkılarını dikkate alarak, sorumluluk bilinci içinde, öğrencilerimizin bu gününü ve yarınını düşünerek, onları mesleki alanda birlik ve beraberlik içinde hem üniversiteye hem de sektöre hazırlamayı hedefleyen bir eğitim kurumuyuz.

Çarşıbası DML
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı