Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

Armatör Y. Aksoy ADML Tanıtım

17-03-2013, 11:23 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: lehrer.jpg]


OKULUMUZ TARİHÇESİ :.


Okulumuz, 1993-1994 Öğretim yılında, Mehmet Akif ERSOY Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde açılan Güverte- Avlama Bölümü ile Denizcilik eğitimine başlamıştır.
Daha sonra, bu bölüm, 1995-1996 Öğretim yılından itibaren Anadolu Meslek Lisesi şekline dönüştürülmüştür.

Daha sonra Çanakkale Valiliği ile hayırsever vatandaş Yakup AKSOY arasında yapılan protokole göre, Denizcilik Meslek Lisesi ayrı bir alanda inşa edierek, okulun adı “ Armatör Yakup AKSOY Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi “ olarak değiştirilmiştir.

1998- 1999 Öğretim yılından itibaren Gemi Makinaları ve Gemi İnşa Bölümleri de lave edilerek üç bölüm halinde eğitim-öğretime devam ederken MEGEP projesi ile Denizcilik Alanı Altında Gemi Yönetimi ve Makine Zabitliği ile Deniz Araçları Yapım Alanı olmak üzere 3 Meslek dalında eğitim sürdürülmektedir.

VİZYON

Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve ilkelerine uygun olarak;

1-Orta öğretim düzeyinde ortak bir kültür vermek sureti ile onlara kişi ve toplum sorunlarını tanıtma ve çözüm yolları arama, yurdun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini kazandırmak,
2-Denizcilik Eğitimini sevdirmek,
3-Gemi Yönetimi ve Makine Zabitliği branşlarında gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak öğrencileri iş hayatına hazırlamaktır.

Armatör Y. Aksoy ADML
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı