Skip to main content

TD Türk Denizcileri W.

CS

Türk Denizcileri.com'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Denizcileri Forumu içersinden hiç bir üye, kurucu ve yönetici ücret talep edemez. Talep eden veya ücret karşılığında birşey yaptırmak isteyen kişiler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.
Reklam ve iş birliği için İletişim için aytemiz89@gmail.com

AK Parti'nin Çözüm Süreci Anketi

26-04-2013, 08:59 PM
#1
Çevrimdışı
[Resim: ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-ve-part...43_400.jpg]

Çelik: "Ankete göre, halkın yüzde 70'i, 'Ben, bu hükümetin başlattığı sürece taraftarım'."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, çözüm süreciyle ilgili yaptıkları ankete göre, halkın yüzde 70'inin, "Ben, bu hükümetin başlattığı sürece taraftarım" dediğini söyledi.

Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi'nde,
"Küreselleşme sürecinde Türkiye" konulu bir konuşma yapan Çelik, Türkiye'nin, ayaklarındaki bağlardan, prangalardan, önündeki takozlardan kurtulduğu zaman dünyanın sayılı ülkelerinden biri olacağını söyledi.

Türkiye'nin emin ellerde olduğunu ifade eden Çelik, "Emin bir şekilde, bu fırtınalı okyanuslarda yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.

"Allah Türkiye'nin yolunu açık etsin" diyen Çelik, şunları kaydetti:
"Çözüm süreci ile ilgili yaptığımız ankete göre, halkın yüzde 70'i 'Ben bu hükümetin başlattığı sürece taraftarım' diyor. Şimdi bir densiz çıkar da Kocaeli'nin yüzde 75'i 'hain' derse 'yuh' deriz. Dostumuzu düşmanımızı iyi bileceğiz. Bindiğimiz dalı iyi tartacağız. Aksi takdirde kusura bakmayın bireysel de olsa, kitlesel de olsa sonumuz iyi olmaz. Biz belasını değil, mevlasını arayan, halkın güzellikler içerisinde olmasını isteyen, 76 milyonun bütün renklerini muhafaza ederek, bir gökkuşağı toplumu oluşturmasını isteyen bir yönetim, bir siyasi iradeyiz."

-"Hain' ve 'ihanet' ifadelerini asla hak etmiyoruz"-

Çelik, AK Parti'nin gece gündüz demeden çalıştığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın milletin refahı için uğraştığını dile getirerek, "Biz, ona nasihat ediyoruz. 'Ya Sayın Başbakanımız biraz da dinlen. Şu kadar zaman da çok yıprandın. Gece yok gündüz yok, ses kalmadı' Bize, 'yapılacak çok iş var ve ömür çok kısadır' diyor" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin her ili ve ilçesine gittiklerini, vatandaşa bu şekilde hizmet verdiklerini anlatan Çelik, yarın Yalova, İstanbul'a, gelecek hafta da Kuzey Irak'a gideceğini kaydetti.

Çelik, eskiden Başbakanların Ankara'da "kuluçkaya oturduğunu", bakanların da otellerin şezlonglarından ülkeyi yönettiğini sandığını belirterek, "Biz bu ekip,
'hain' ifadesini, 'ihanet' ifadesini asla hak etmiyor. Bunu söyleyenler çirkindir" dedi.

Halkın doğruyu bildiğini, yaptıkları şeyleri halka anlatmak için çok büyük çaba içerisinde olduklarını ifade eden Çelik, "Bekara hatun boşamak kolaydır' derler ya... Mesele bu. Elleri taşın altında değil, bizim gövdemiz taşın altında" diye konuştu.

Kocaeli'ye gelen Akil İnsanlar Heyetini protesto eden kişi sayısının 20-30 kişi, büyük bir camia olan ODTÜ'de de sorun çıkaranların 100-200 kişi olduğuna dikkati çeken Çelik, sessiz makul çoğunluğun, gürültülü çoğunluğa bazen esir kaldığını belirtti.

Çelik, Kocaeli'nin sağduyulu bir şehir olduğunu, insanların terör sorununun bitmesini istediğine vurgu yaparak, AK Parti'nin milli onurdan, haysiyetinden taviz vermediğini anlattı.

Kocaeli'nin 200 kişinin tavrıyla anıldığını dile getiren Çelik, "Biz yolumuza devam edeceğiz. Onlar gürültü yapsın, biz iş yapalım" şeklinde konuştu.

-"Irkçılarımıza tahammül edeceğiz"-

Çelik, MHP'nin darbeden önce en çok oyu 1977 seçimlerinde aldığını, 17 milletvekili çıkardığını belirterek, "Rahmetli Alparslan Türkeş'in karizmasına rağmen. Devlet Bahçeli'nin yönetimindeki MHP, 1990'lı yıllarda, terör tırmandıkça oylarını artırdı. 1990'lı yılların özelliği neydi- Her yıl yaklaşık bin güvenlik mensubu şehit oluyordu. Türkçülükle Kürtçülük, birbirini besleyen 2 damardır. MHP, BDP birbirini besleyen partilerdir" ifadesini kullandı.

Çözüm süreci gerçekleştikten sonra da MHP, BDP ve uç görüşlere sahip insanlarla bir arada yaşamak zorunda olduklarını vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

"Fikrilerimiz farklı olabilir, hakaret etmeden fikirlerimizi söylemeye devam edeceğiz. Dünyanın her yerinde uç fikirlere sahip ırkçı partiler, gruplar var. Bütün dünya, onlara nası tahammül ediyorsa biz de kendi ırkçılarımıza tahammül edeceğiz."

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Çelik, Başbakan Erdoğan'ın açılışlarda

"Allah'ın izniyle" kelimesini kullanmasına bir köşe yazarının yaptığı eleştirilerle ilgili görüşünün sorulması üzerine, "Bırak bazı insanlar saçmalama hakkını kullansın. O da saçmalama hakkını kullanmış" yanıtını verdi.
www.turkdenizcileri.com
expertsailor

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Reklam Alanı